Latvijas rallijkrosa čempionāta pirmais posms noslēdzies

06/05/2019 |

Foto: Zalaiskalns Photography

Aizvadītās nedēļas nogalē Biķernieku sporta kompleksā tika atklāta Latvijas rallijkrosa čempionāta sezona, kuras ietvaros tika aizvadīts arī NEZ kroskartu čempionāta pirmais posms. 120 sportisti gan no Latvijas, gan Baltijas un Ziemeļeiropas tika sadalīti piecās LRX klasēs un septiņās NEZ kroskartu klasēs.

Ivo Traubergs, Latvijas rallijkrosa čempionāta organizators: “Vairāk nekā 120 dalībnieki – 12 klasēs, daudz spraigu cīņu. Latvijas rallijkrosa sacensībās čempionāta statuss sportistos izraisa lielāku sacensību garu, jo sezonas beigās no svara ir katrs posms un katrs iegūtais punkts. Sestdien bija nedaudz lietains laiks, bet svētdien uz fināla braucieniem sagaidījām atpakaļ sauli un aizvadījām lieliskas sezonas atklāšanas sacensības. Esam priecīgi, ka spējam pulcēt arī daudz skatītājus un līdzjutējus.”

Pirmajā Latvijas rallijkrosa čempionāta posmā, kā allaž, visspraigākā cīņa norisinājās LADA RX klasē, kur šoreiz startēja 18 sportisti. Pēc sīvas cīņas fināla braucienos goda pjedestālu sadalīja uzvarētājs Mārcis Martinovs, otrās vietas ieguvējs Sigmars Tammemagi no Igaunijas un Kristaps Martinovs, kuram trešā vieta.

LADA RX klases līderis Mārcis Martinovs: “Nedaudz veiksmes, nedaudz meistarības un bez stresa, galvenais līdz galam. Turpināsim iesākto visas Latvijas rallijkrosa čempionāta sezonas garumā.”

Pārējo klašu ātrākie braucēji posmā:

BMW RX 3000 klasē: 1. Dainis Valainis, 2. Andris Krieviņš
SUPER 1600 klasē: 1. Roberts Vītols, 2. Arnis Odiņš, 3. Gleb Bogdanov
TOURING 2000 klasē: 1. Juris Spīķis, 2. Edgars Kokorišs, 3. Raimonds Mūrnieks
OPEN RX klasē: 1. Jānis Veģeris, 2. Kajus Samsonas, 3. Arvydas Galinis

Paralēli Latvijas rallijkrosa čempionāta braucējiem, skatītājus ar iespaidīgām sānslīdēm lietainajā trasē priecēja NEZ kroskarti. Visvairāk ovācijas saņēma klase ar jaudīgākajiem motoriem – “Xtreme”. Tur “Top 3” iekļuva arī latviešu braucējs Ronalds Baldiņš. Uzvarēja Kalliomaki Jami, trešajā vietā. Jilinens Petri.

“Xtreme” kroskartu klases otrās vietas ieguvējs Ronalds Baldiņš: “Izcīna tikai pirmo vietu, pārējās iegūst – šoreiz iegūta otrā vieta. Sacensības kopumā izdevušās, paldies komandai un visiem līdzjutējiem.”

Biķernieku trasē atgriezīsimies uz Latvijas rallijkrosa čempionāta trešo posmu – sportistus un līdzjutējus sagaidīsim “Biķernieku Motorsporta festivālā” 6. un 7. jūlijā, kas šogad solās būt pavisam interesants dažādai auditorijai. Bet tuvāk – otrais posms, kas norisināsies 15. jūnijā “Baronu” trasē, Jēkabpils pusē.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool