Latviešu kartinga talanti iepriecina ar sasniegumiem Igaunijā

Nedēļas nogalē Aravetes trasē norisinājās Igaunijas kartinga čempionāta otrais posms un iesaistīties cīņā par uzvaru uz turieni devās arī paprāvs pulciņš sportistu no Latvijas. Sacensībās sasniegtais kārtējo reizi apliecināja to, ka Latvijā ir stipras kartinga tradīcijas un ar mūsu braucējiem ir jārēķinās. Jāpiebilst, ka sacensību tiesnešu komanda Igaunijā bija no Latvijas un arī tas ir rādītājs, ka kaimiņzemē mums uzticas un ir pārliecināti par Latvijas tiesnešu kompetenci.

Sacensību treniņu dienā pamatīgi gāza lietus, un tas veicināja vairāku nelielu sadursmju izraisīšanu trasē. Sacensību dienā laika apstākļi uzlabojās un attiecīgi braukšanas ātrums trasē būtiski pieauga.

Kadetu klasē (tajā startē dalībnieki, kas sper pirmos soļus kartingā) 3. vietu ieņēma Oskars Mārtinsons.

MicroMax klasē uzvaru izcīnīja Toms Strēle. Toms daudz laika un enerģijas ir veltījis tam, lai aizvadītā gada, kā arī ziemas laikā, izmantotu iespējas uzlabot savas prasmes un nu tas ir rezultējies ar viņa pirmo augstāko pjedestāla pakāpienu. Roberts Purmalis finiša protokolā ierindojies 5. vietā, bet Rolands Sprūde – 7. pozīcijā.

Īpaši iepriecināja mūsu braucēji MiniMax klasē – tur viss pjedestāls Latvijas pārstāvjiem – 1. vietā Mārtiņš Janovskis, 2. vietā Edgars Vilcāns, 3. vietā Aleksandrs Skjeltens. Turpat aiz pjedestāla, 4. vietā palika Ričards Vecvagars, 5. vietā sacensības noslēdza Gustavs Akmens, 8. vietu guva Artūrs Martinsons.

Rotax Junior Open ieskaitē 2. vietu izcīnīja Gustavs Griboniks, 3. vietu – Roberts Vēveris.

Raket 85 klasē uzvara Latvijai. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Edgars Martinsons.

RotaxMax Junior klasē lielisku sniegumu šogad turpina demonstrēt Tomass Štolcermanis – viņš ieņēma 2. vietu, bet uz pjedestāla 3. pakāpiena stājās Patriks Noels Ločmelis. Artjoms Šestakovs aizcīnījās līdz 7. vietai.

DD2 Masters klasē mūsējiem vēl divas godalgotas vietas – 2. vietu izcīnīja Henrijs Grūbe, bet Iļja Aļoškins 3. vietā. Ēriks Gasparovičs palika ceturtais un Gatis Vītols – septītais.

DD2 Open ieskaitē 2. vietu ieņēma Adrians Lasis.

Rotax Max DD2 notikumi visai līdzīgi kā vairākās jau pieminētās klasēs. Sudrabu izcīnīja Latvijas pārstāvis Tomass Birstiņš, bet bronzu vēl viens latvietis – Krists Ziders. Matvejs Makušins 4. vietā, Ričards Šubeckis 7. vietā un Zane Katrīne Mēnese 10.vietā.

Nākamās kartinga sacensības notiks Kandavā jau šajā nedēļas nogale, kur tiks aizvadīts Latvijas kartinga čempionāta otrais posms.