Latvieši uzsāk dalību prestižajās “Grand Finals” kartinga sacīkstēs

21/10/2019 |

No 20. līdz 26. oktobrim Itālijas pilsētā Sarno seši talantīgi un lieliski Latvijas kartinga braucēji cīnīsies “Rotax Max Challenge Grand Finals 2019” sacensībās, lai iegūtu ceļazīmi uz lielo finālu, kas norisināsies nedēļas nogalē. Šis gads sacīkstēm ir jubilejas gads, jo tiek aizvadīta 20. reize, kopš šis prestižais pasākums pulcē autosporta talantus no visas pasaules, tajā skaitā no Latvijas.

Jāatzīmē, ka “Rotax Max Challenge” sacensības un atlases posmi notiek visā pasaulē gada garumā. Valstīs, kur tiek aizvadīts “Rotax Max” Izaicinājuma kauss, sacensībām jānotiek pēc stingriem “Rotax Max” noteikumiem un to uzvarētājs (vai ja uzvarētājs atsakās no savas iespējas, tad rangā nākamais sportists) saņem iespēju startēt “Grand Finals”. Šogad iespēju piedalīties šajās sacensībās izcīnījuši seši latviešu piloti – Aleksandrs Skjeltens un Mārtiņš Janovskis, kuri pārstāvēs valsti, startējot “MiniMax” klasē, Tomass Štolcermanis, kurš uz starta izies “Junior” klases sastāvā, Matvejs Makušins savu talantu demonstrēs DD2 klases ietvaros, savukārt Ēriks Gasparovičs un Henrijs Grūbe Latviju pārstāvēs “DD2 Master” klasē.

Sacensības Itālijā norisināsies saskaņā ar starptautiskiem noteikumiem – tiks aizvadīti brīvie treniņi, kvalifikācija, hīti, priekšfināli un fināls. Kartingu izloze notiek pēc nejaušības principa un sportistam kopā ar mehāniķiem kartingi pašiem ir jāsaliek, kā arī jāiekārto sava tehnisko boksu zona. Ja atklājas kāds tehnisks defekts, tad ir iespēja kartingu vai konkrēto detaļu apmainīt.

Pirms starta viens no pilotiem un Latvijas labākajiem kartingistiem, Ēriks Gasparovičs atzīst, ka sajūtas, atrodoties tik prestižu sacensību virpulī, ir fantastiskas visiem braucējiem. “Visi Latvijas sportisti ir gatavi cīnīties līdz pēdējam, iekļūt finālā un uzvarēt. Ceru, ka mēs visi, Latvijas sportisti, pēc nedēļas, sestdienā, piedalīsimies fināla braucienos, jo būsim izcīnījuši tajos sev vietu un spēsim uz Latviju atpakaļ atvest augstas vietas. Visi esam emocionāli gatavi cīņai un darbam visas nedēļas garumā,” atklāj Ēriks.

Visas Latvijas pārstāvēto sportistu komandas jau šobrīd ir ieradušās Itālijas pilsētā Sarno, nedēļas nogalē tika aizvadīta reģistrācija, oficiālā fotografēšanās un tehnikas izloze. Kā arī mūsu komanda piedalījās sacensību atklāšanas pasākumā, sarkanbaltsarkanās formās prezentējot Latvijas komandu, talantu un degsi arī uz skatuves – ugunīgā un jautrā priekšnesumā.

Sacensībām un Latvijas sportistu startiem visas nedēļas garumā būs iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē ŠEIT, kā arī laika grafiks pieejams – ŠEIT.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool