Krūzmanis uzvar, arī citiem mūsējiem godalgas BaTCC pirmajā posmā

Nedēļas nogalē, 27. jūnijā Lietuvā aizvadīts Baltijas salonautomobiļu čempionāta (BaTCC) pirmais posms. “Nemunas Ring” trasē uz starta dažādās klasēs stājās 60 sportisti, pie panākumiem tiekot arī braucējiem no Latvijas.

BTC2 klasē rezultātus prognozēt nebija viegli – pirmajā braucienā sausā trasē uzvaru guva Karolis Gedgauds, kamēr otrajā braucienā slapjos apstākļos pirmo vietu izcīnīja Jūlijs Skirmants. Abiem vienāds punktu skaits, bet uzvara Skirmanta kontā. Piekto vietu šajā klasē guva latvietis Atis Veismanis, kuram tās bija atgriešanās sacīkstes pēc ilgāka pārtraukuma.

“Lieliski atkal būt trasē pēc astoņu gadu pārtraukuma,” stāsta Veismanis. “Zināms laiks pagāja līdz atkal sāku justies kā sportists. Jāatzīst, ka šo astoņu gadu laikā tehnika progresējusi ne pa jokam, un izcīnītā piektā vieta noteikti nav tas, uz ko mērķēju, taču tā būs liela motivācija pielikt pie tehnikas un paša, lai jau otrajā Baltijas čempionāta posmā Biķernieku trasē varētu sevi parādīt vēl jaudīgāk. Milzīgs paldies visiem, kuri mani atbalstīja šajā avantūrā.”

Tikmēr Ģirts Krūzmanis izgāja uz starta BTC1 klasē, uzvarot abos braucienos savā ieskaitē, turklāt autošosejas vecmeistars ik pa brīdim spēja sacensties ar spēcīgās BTC2 klases vidējā ešalona braucējiem. Tikmēr BTC3 klasē uzvarēja Aurims Mištauts, bet Edvins Einikis ar lielisku debiju kļuva par “GT Open” klases uzvarētāju.

Liela interese šobrīd ir par jauno “BMW 325 Cup” klasi, kas piedzīvoja savas pirmās sacensības. Lietuvas autosporta meistars Ramūns Čapkausks, uzvarot otrajā braucienā, kļuva par kopvērtējuma uzvarētāju, kamēr ceturtā un otrā pozīcija sacīkstēs otro vietu pirmā posma kopvērtējumā deva Matīsam Mežakam. Trešais šajā posmā Marjus Survils. Pirmajā braucienā uzvaru izcīnīja Andrjus Čilvins, taču otrajās sacensībās mitrā trasē viņš saslīdēja un kopvērtējumā palika aiz “Top 3”. Piekto vietu “BMW 325 Cup” klasē ieņēma Andris Čats, sesto – Edgars Bundzis.

“Šī bija laba diena,” atzīst Mežaks. “Projekts, ko ar Andi Meilandu aizsākām pirms nepilna gada – radīt pamatklasi Latvijas/Baltijas autošosejā, kura būtu finansiāli pieejama, bet arī gana ātra un interesanta, ir rezultējies ar pirmajām aizvadītajām sacīkstēm. “BMW 325 Cup” pirmajā posmā piedalījās seši auto, kas nav daudz, tomēr esmu pārliecināts, ka uz gada beigām Biķerniekos sasniegsim 25 braucēju slieksni. Šobrīd droši zināms par vismaz 26 auto būvniecību, pie tam ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas un Krievijas. Pat tāds autošosejas grands kā Ramūnas Čapkauskas ir sajūsmā par šo klasi un auto. Paši izcīnījām otro vietu kopvērtējumā, spītējot tehniskajiem gremliniem un pateicoties indiāņu lietus dejai pirms otrā brauciena, kas nostrādāja.”

“Nankang Endurance Academy” ieskaitē šoreiz uz starta izgāja 13 mašīnas, un bija pārstāvētas komandas no visām trim Baltijas valstīm. Godalgoto trešo vietu BTC2N klasē, par spīti startēšanai ar mazjaudīgāku tehniku nekā konkurentiem, izcīnīja Latvijas “Team Rexona Men”, ko pārstāvēja Jānis Vanks un Mareks Matvejevs.

BaTCC sezona turpināsies ar otro posmu 26. jūlijā Biķernieku aplī, kur pirmo reizi uz starta izies arī GT klases pārstāvji.