Nitišam Itālijā sadursme un atkal nākas palikt bez fināla

Svētdien Frančakortā, Itālijā, norisinājās izšķirošie notikumi Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) 12. posmā, kur uzvaru izcīnīja Olsbergs MSE komandas pārstāvis Andrēass Bakeruds. Reinis Nitišs sava pusfināla brauciena startā piedzīvoja sadursmi, pēc kuras finišēja ceturtajā pozīcijā, neiekļūstot finālā.

Otrā sacensību diena Frančakortā Reinim sākās nevainojami – lietus apstākļos trešajā kvalifikācijas kārtā savā braucienā viņš izcīnīja pārliecinošu uzvaru, kas vēlāk nodrošināja viņam labāko rezultātu arī trešajā kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā un līdz ar to maksimālo punktu skaitu – 50. Ceturtajā kvalifikācijas kārtā Reinis savā braucienā cīnījās ar komandas biedru Bakerudu, aiz kura sasniedza finišu, kopvērtējumā iegūstot astoto vietu un vēl 36 punktus.

Slapjā Frančakortas trasē Reinis Nitišs jutās ļoti labi un ievērojami uzlaboja savu pirmās dienas pozīciju, iekļūstot pusfinālā ar sesto labāko rezultātu, nodrošinot sev pusfināla braucienā otro starta rindu. Diemžēl Nitišam pusfināla brauciena starts nebija veiksmīgs, jo viņš zaudēja pozīciju un bija spiests iesaistīties cīņā ar Tūrdu Linnerudu. Cīņa beidzās ar sadursmi pirmajā līkumā, kur Reinis uztriecās Timija Hansena mašīnai un sagriezās. Lai gan Nitišs varēja turpināt braucienu, tā atlikušajā daļā jēkabpilietis spēja pacelties uz ceturto vietu, ar ko bija par maz, lai tiktu finālā. Finālbraucienā pārliecinošu sniegumu demonstrēja Nitiša komandas biedrs Andrēass Bakeruds, izcīnot uzvaru Itālijas posmā – pirmo Olsbergs MSE komandai šosezon. Savukārt Peters Sūlbergs finišēja trešajā pozīcijā un tādejādi 2015. gada Pasaules RX čempiona titula ieguvējs tiks noskaidrots pēdējā posmā Argentīnā.

“Pusfinālā, starta burzmā, saņēmu vairākus sitienus un tiku izstumts no trases. Ātri noreaģēju un dusmu un apņēmības pilns turpināju sacīkstes, lēnām “ķerot” priekšā braucošos, bet diemžēl zaudēts bija pārāk daudz un līdz vietai finālā tomēr nedaudz pietrūka. Šīs bija pieredzes bagātas sacensības, taču rezultāts neatbilst tam ātrumam, kādu varējām šeit parādīt,” vilšanos par pusfināla neveiksmi neslēpa Reinis.

Super1600 klasē latvietis Jānis Baumanis jau pēc pusfināla uzvaras izcīnīja pietiekami daudz punktus, lai nodrošinātu sev Eiropas čempiona titulu šajā ieskaitē. Šāds tituls Latvijas autosporta vēsturē nav pirmais – pirms diviem gadiem, 2013. gadā, Super1600 klasē par Eiropas čempiona titulu sev nodrošināja Reinis Nitišs.