Jānis Baumanis šogad nestartēs “World RX Team Austria” komandā

07/02/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Latviešu autosportists Jānis Baumanis šogad turpinās startēt pasaules rallijkrosa čempionātā, tomēr savu līdzšinējo komandu “World RX Team Austria” vairs nepārstāvēs. Par nākotnes plāniem viņš sola paziņot drīzumā.

Par spīti daudzām tehniskām problēmām, kas piemeklēja viņa “Ford” markas automašīnu, Baumanis 2016. gada sezonu noslēdza respektablajā desmitajā vietā.

“Par savu sniegumu aizvadītajā sezonā biju ļoti priecīgs,” intervijā ziņu aģentūrai LETA stāsta Baumanis. “Izdarīju vairāk nekā no manis prasīja, uzlaboju savu braukšanu un stabilitāti. Sākumā mērķis bija ielauzties kopvērtējuma divpadsmitniekā, taču beigās izdevās vēl labāk. Kas zina, kāds būtu rezultāts, ja nebūtu piemeklējušas tehniskas ķibeles. Bija lietas, ko komanda no savas puses neizdarīja. Tā man bija ļoti laba mācību sezona. Auto pats par sevi bija ļoti labs, tomēr regulāri bija tehniskas problēmas. Tā pati stūres iekārta lūza, ko vajadzēja novērst jau pirms sezonas sākuma, taču tas netika izdarīts pat sezonas laikā.”

“World RX Team Austria” esot piedāvājusi Baumanim iespēju turpināt sadarbību 2017. gadā, tomēr sportists pieņēmis lēmumu meklēt iespēju braukt kādā citā komandā, kas dotu lielākas izredzes uz augstiem rezultātiem. Baumanis atklāj, ka komandu jau sameklējis, tomēr oficiāls paziņojums gaidāms pēc kāda laika.

“Gatavojos pilnai pasaules čempionāta sezonai, bet šobrīd neko vairāk nevēlos teikt,” viņš saka. “Viss jau ir skaidrs, taču tas ir mazs noslēpums.”

Arī viņa līdzšinējais komandas biedrs Timurs Timerzjanovs, kurš pērn pasaules čempionātā ierindojās astotajā pozīcijā, intervijā “autosport.com.ru” pauž, ka šajā komandā nepaliks. Timerzjanovs atklāj, ka arī šogad viņš un Baumanis būšot komandas biedri, kā arī abi turpinās startēt ar “Ford” markas automašīnām. Oficiāls paziņojums gaidāms februāra beigās vai marta sākumā.

No vadošajām komandām pērn ar “Ford” spēkratiem startēja arī zviedru vienība “Olsbergs MSE”, kurā iepriekš braucis Reinis Nitišs, kā arī “Hoonigan Racing Division”, kas tiek veidota ap Kenu Bloku.

Jāpiemin, ka vienu nedēļu Baumanis pavadījis Spānijā, kur Haralda Šlēgelmilha un Haralda Garkakļa vadībā trenējās braukšanā ar kartingu.

“Kamēr Latvijā ir ziema, tikmēr es turpinu gatavoties 2017. gada pasaules rallijkrosa čempionāta sezonai,” stāsta Baumanis. “Trenējos Spānijā ar kartingiem – pirmo reizi ar DD2 kartingu atbilstošos apstākļos. Ir jautri un arī labs treniņš. Nedēļas laikā ar ļoti konkurētspējīgiem apļu laikiem esmu nobraucis vairāk nekā 350 apļus. Paldies bijušajam Austrijas Formula 3 čempionam Haraldam Šlēgelmilham un desmitkārtējam dažādu valstu kartinga čempionam Haraldam Garkaklim par padomiem, kā uzlabot braukšanu pa asfaltu.”

“World RX Team Austria” komanda tikmēr paziņojusi, ka šogad mainījusi nosaukumu uz “MJP Racing Team Austria”, kā arī parakstījusi vienošanos ar divkārtējo DTM čempionu Timo Šaideru, kurš tās sastāvā startēs visos pasaules čempināta posmos. Otru pilotu komanda vēl nav nosaukusi.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool