Mūžībā devusies Dakaras leģenda Huberts Oriols

11/01/2021 |

68 gadu vecumā pēc ilgas cīņas ar slimību aizsaulē devies Huberts Oriols (Hubert Auriol), kurš savulaik kļuva par pirmo cilvēku, kam Dakaras rallijā izdevies uzvarēt gan ar motociklu, gan automašīnu.

Etiopijā dzimušais francūzis bija pazīstams ar iesauku “afrikānis”. Dakaras rallija karjerā pirmās deviņas sacīkstes viņš aizvadīja motociklu kategorijā, ar BMW izcīnot uzvaru 1981. un 1983. gadā. 1987. gadā Oriols visu sacīkšu garumā spraigi cīnījās par uzvaru ar Sirilu Nevū, pēdējā ātrumposmā piedzīvojot smagu kritienu un salaužot abas potītes. Neskatoties uz traumu, Oriols aizbrauca līdz finišam, lai gan par uzvarētāju kļuva Nevū.

1988. gadā Oriols sāka startēt automobiļu ieskaitē, pirmās sacīkstes aizvadot ar rūpnīcas “Mitsubishi”. Kopā ar šo ražotāju viņš uzvarēja 1992. gada Dakaras rallijā, kas finišēja Keiptaunā, Dienvidāfrikā, bet 1993. gadā pievienojās “Citroen” komandai. Pēdējās sacīkstes kā sportists viņš aizvadīja 1994. gadā.

Oriolam aizvien pieder zīmīgs rekords – visvairāk uzvaru ātrumposmos kādā no Dakaras rallija sacīkstēm motociklu kategorijā (deviņas). Kopumā savā karjerā, ieskaitot gan motociklu, gan automobiļu klases, francūzis uzvarēja 37 ātrumposmos.

Savā sportista karjerā Oriols arī piecas reizes kronēts par “cross-country” rallija čempionu.

Noslēdzis karjeru kā braucējs, Oriols pievienojās Dakaras organizatoru komandai, un no 1995. līdz 2004. gadam bija šo sacensību direktors, pirms viņa pienākumus pārņēma Patriks Caniroli.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool