Gordons: “Ar šādu auto mēs varam uzvarēt Dakaras rallijā”

05/01/2019 |

Foto: Toyo Tires

Pēc divu gadu pārtraukuma Dakaras rallijā atkal startēs amerikānis Robijs Gordons, kurš jau daudzus gadus ir viens no šo sacensību populārākajiem dalībniekiem, lai gan vēl ne reizi nav kļuvis par kopvērtējuma uzvarētāju. Līdz šim sportists startēja ar iespaidīgiem un lieliem auto, taču šogad tos nomainījis pret mazu sacīkšu braucamrīku.

“Šie auto ir veidoti uz UTV bāzes un arī izskatās līdzīgi, tikai ir nedaudz lielāki,” stāsta Gordons, kurš savulaik startēja ar “Hummer”. “Šīs ir sacīkšu mašīnas, tās nav sērijveida ražošanā, un tās nevar iegādāties tāpat vien vai pēc tam dabūt rezerves daļas. Tās būvētas tieši sacīkstēm. Tie ir kā F1 vai tamlīdzīgu sacīkšu spēkrati, bet, kas domāti bezceļiem.”

Savas komandas “Team Speed” sastāvā Gordona biedri būs piloti Bleids Hildebrants un Kols Potss, kuri arī startēs ar tādiem pašiem auto.

Gordonam tikko apritēja 50 gadi, bet Dakaras rallijā viņš startēs jau 13. reizi. Sportists šoreiz saredz labas izredzes izcīnīt ilgi kāroto uzvaru, jo jaunā mašīna ir īpaši piemērota kāpām.

“Kad uzzinājām, ka 90% no distances šogad būs kāpas, sākām skatīties pieejamo arsenālu un sapratām, ka tieši tas ir tas, ko mums vajag uzbūvēt,” atklāj Gordons. “Domāju, ka mēs varam uzvarēt absolūtajā ieskaitē, lai gan būs spēcīgi pretinieki un kopumā apmēram 25 ekipāžas to var izdarīt. Šie mazie UTV spēkrati kāpās dos mums priekšrocības. Būs vietas, kur mums būs priekšrocības un būs vietas, kur zaudēsim laiku, bet svarīgākais ir veikt visu distanci. Uz grants ceļa parasti var redzēt uz priekšu, bet kāpās nekad nevar zināt, kas sagaida otrā pusē. Var iestrēgt un pavadīt vairākas stundas, kamēr izdodas tikt laukā. Tomēr šis auto ir optimizēts tieši braukšanai kāpās.”

Gordona stūrmanis būs Kelons Valšs, kurš stenogrammu viņam iepriekš Dakarā lasījis jau piecas reizes.

Dakaras rallija pirmais ātrumposms notiks pirmdien, 7. janvārī, bet finišs tiks sasniegts 17. janvārī. Pirmo reizi sacensības tiek aizvadītas tikai Peru teritorijā, startējot un finišējot valsts galvaspilsētā Limā.

Izmantotie resursi:
www.nbcsports.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool