Dakaras rallija pirmajā ātrumposmā uzvar Al-Atija

02/01/2017 |

Foto: motorsport.com

Ar pirmo ātrumposmu Paragvajā un Argentīnā šodien sākās 2017. gada Dakaras rallijs. Pēc veiktiem pirmajiem 39 kilometriem par līderi kļuvis divkārtējais šo sacensību uzvarētājs Nasers Al-Atija ar “Toyota” pikapu.

Dakaras rallijs sācies ar salīdzinoši īsu ātrumposmu, līdz ar to līderiem nebija iespēju izveidot lielu atrāvienu no sekotājiem. Kopā ar pārbraucieniem no Asuncionas uz Resistenciju tika veikti 454 kilometri.

Vieglo auto klasē katariešu pilota Al-Atijas ekipāža ātrumposmu veica 25 minūtēs, tuvāko sekotāju Havjēru Ponsu (“Ford”) uzveicot par 24 sekundēm, kamēr trešās vietas ieguvējs Nani Roma (“Toyota”) uzvarētājam zaudēja 29 sekundes. Pērnā gada Dakaras rallija uzvarētājs Stefans Petransels (“Toyota”) bija 12. ātrākais.

Savukārt jau pārbraucienā pēc finiša Al-Atijas mašīnai radās tehniskas problēmas un nācās izmantot ugunsdzēšamo aparātu.

Jau ziņots, ka šogad Dakarā neviens latvietis nestartē, bet ar Latvijā izdotu sportista licenci brauc krievu pilota Sergeja Šikhotarova stūrmanis Oļegs Uperenko no Ukrainas. Braukdami ar “Toyota” automašīnu, sportisti pirmo ātrumposmu pabeidza 40. vietā.

No trim lietuviešu ekipāžām visaugstāk ierindojās Benedikts Vanags (“Toyota”), kuram 17. pozīcija, Antans Juknevičs (“Toyota”) bija 29. ātrākais, savukārt Vaidots Žala (“SEAT”) ieņēma 41. vietu.

Motociklu kategorijā ātrāko laiku sasniedza francūzis Havjērs de Sultrē (“Yamaha”), bet kvadriciklu vērtējumā – brazīlietis Marselu Madeiruss (“Yamaha”).

Pēdējie finišu sasniedza smago auto klases braucēji, uzvarot čeham Martinam Kolomijam (“Tatra”), kas sportistam ir otrais šāda veida panākums karjerā. Tuvāko sekotāju Tonu van Genugtenu (“Iveco”) viņš apsteidza par 13 sekundēm, trešajā vietā atstājot Martinu van den Brinku (“Renault”).

Paralēli Marokā šodien startēja “Africa Eco Race” rallijreids, kas norisinās Āfrikas kontinentā. Tur pēc pirmā ātrumposma, kas bija 89 km garš, vadībā ir krievu sportista Vladimira Vasiļjeva (“Mini”) ekipāža, otro vietu ieņēma Tjerī Maņaldi (“Ford”), bet trešais ātrākais bija Mateū Seradori (“LCR 30”). Smago auto kategorijā uzvaru guva Andrejs Karginovs (“Kamaz”), kuram absolūtajā ieskaitē ceturtā vieta. Motociklu klasē pārsteidzoši uzvarēja Dienvidāfrikas Republikas sportists Gevs Tedijs Sella (“KTM”). Kopā ar pārbraucieniem dalībnieki veikuši jau 610 km.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool