Dakaras rallija astotajā posmā līderu maiņas automobiļu klasēs

10/01/2017 |

Foto: motorsport.com

Dakaras rallijā noslēgusies sacensību astotā diena, pēc kuras notikušas līderu maiņas abās automašīnu klasēs, vadībā nonākot Sebastjēnam Lēbam un Dmitrijam Sotņikovam.

Šīs dienas laikā sportisti veica distanci no Ujuni, Bolīvijā uz Saltu, Argentīnā, bet ātrumposms lietus radīto seku dēļ atkal tika saīsināts.

Vieglo auto klasē ātrākais bija Sebastjēns Lēbs (“Peugeot”), par aptuveni trīs ar pusi minūtēm pārspējot Stefanu Petranselu (“Peugeot”). Līdz ar to Petransels zaudējis vadību kopvērtējumā, bet Lēbs atguvis pirmo pozīciju, šobrīd pārspējot komandas biedru par vairāk nekā pusotru minūti. Sirils Deprē (“Peugeot”) pēc astotā posma ir trešais, bet līderim zaudē 17 minūtes.

Lietuviešu pilots Antans Juknevičs (“Toyota”) posmā ieņēma 21. vietu, bet kopvērtējumā pacēlies jau uz 25. pozīciju. Savukārt Latviju pārstāvošais Oļegs Uperenko ar pilotu Sergeju Šikhotarovu (“Toyota”) posmā bija 28. ātrākie, savukārt kopvērtējumā tagad ierindojas 39. vietā.

Martins van den Brinks (“Renault”), kurš sacensību sākumā pat bija kļuvis par rallija līderi, uzvarēja šodienas ātrumposmā smago auto klasē, kur kopvērtējuma galvgalī pēc astotā posma arī te notikušas izmaiņas. Līdzšinējais līderis Žerārs de Rojs (“Iveco”) atkritis uz trešo vietu, vadību pārņēmis Dmitrijs Sotņikovs (“Kamaz”), bet otro vietu pakāpies Eduards Nikolajevs (“Kamaz”). Visas trīs ekipāžas viena no otras pašlaik atpaliek pavisam nedaudz. Ceturto vietu tikmēr zaudējis Ajrats Mardījevs (“Kamaz”), kurš šajā ātrumposmā pamanījās piedzīvot problēmas un izstāties no cīņas par uzvaru.

Rezultāti >>

Mauritānijā tikmēr turpinās “Africa Eco Race” rallijs, kur veikts 425 km garš astotais ātrumposms. Automobiļu vērtējumā šajā posmā uzvara Mateu Seradori (“LCR 30”), bet vadību saglabā Vladimirs Vasiļjevs (“Mini”), kurš šoreiz ierindojās tikai 11. vietā. Viņa pārsvars pār tuvāko sekotāju Paskālu Tomasē (“Optimus HD”) sasniedz pusotru stundu, bet uz trešo pozīciju pacēlies Andrejs Karginovs (“Kamaz”), kurš aizvien drošā vadībā smago auto klasē.

Rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool