Al-Atija trešo reizi pēc kārtas uzvar Marokas rallijā

11/10/2016 |

Foto: motorsport.com

Piecu dienu garumā Marokā norisinājās rallijreidu Pasaules kausa izcīņas sacensības “Oilybia Rallye du Maroc”, uzvaru izcīnot titulētajam bezceļu rallija braucējam Naseram Al-Atijam.

Katariešu autosportists uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā bija nodrošinājis jau augustā notikušajās sacensībās Polijā, un tas viņam ir jau trešais tituls karjerā. “Overdrive” komandu pārstāvošais Al-Atija stājās uz starta arī sezonas priekšpēdējā, astotajā posmā Marokā, kur ik gadu risinās viens no pasaulē prestižākajiem rallijreidiem.

Al-Atija startēja ar jauno “Toyota Hilux Overdrive” pikapu, vadību pārņemot jau pirmajā sacīkšu dienā, savukārt otrajā dienā viņš iekrāja jau 14 minūšu pārsvaru pār Karlosu Sainsu, kurš startēja ar jauno “Peugeot 3008DKR”, bet pamanījās apmaldīties. Pēdējo rallija dienu Al-Atija iesāka ar 16 minūšu pārsvaru, spējot noturēt pirmo vietu.

Marokas rallijā Nasers Al-Atija uzvarēja jau trešo reizi pēc kārtas. Spānis Karolss Sainss no “Peugeot” rūpnīcas komandas ierindojās otrajā vietā, zaudējot 12 minūtes. Tikmēr trešo vietu guva “X-Raid” komandas braucējs Vladimirs Vasiļjevs no Krievijas, kurš startēja ar “Mini All4Racing”, finišā uzvarētājam zaudējot 36 minūtes.

Pēdējā ātrumposmā uzvarēja Sirils Desprē (“Peugeot”), taču kopējos rezultātos viņam augsta vieta netika, jo jau pirmajā rallija dienā sportists bija piedzīvojis avāriju. Miko Hirvonens (“X-Raid Mini”) tikmēr avarēja sacīkšu noslēdzošajā dienā.

Pasaules kausa sezona noslēgsies ar sacīkstēm “Baja de Portalegre 500”, kas no 27. līdz 29. oktobrim notiks Portugālē.

Marokas rallija rezultāti

Vieta Pilots Auto Atstatums
1.  Nasser Al-Attiyah Toyota
2.  Carlos Sainz Peugeot + 12m08s
3.  Vladimir Vasilyev Mini + 36m09s
4.  Orlando Terranova Mini + 43m53s
5.  Jakub Przygonski Mini + 1h09m35s
6.  Nani Roma Toyota + 1h24m13s
7.  Ronan Chabot Toyota + 1h46m07s
8.  Pierre Lachaume MD Optimus + 2h01m07s
9.  Boris Garafulic Mini + 2h10m55s
10.  Jurgen Schroder Nissan + 2h39m07s
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool