Atceļ WRX sezonas pirmo posmu un Argentīnas WRC ralliju

14/03/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pasaulē valdošās ārkārtas situācijas dēļ, kas saistīta ar koronavīrusa (Covid-19) straujo izplatību, paziņots par dažādu starptautiska mēroga autosacīkšu atcelšanu, un pārmaiņas notikušas gan pasaules rallijkrosa čempionāta, gan pasaules rallija čempionāta kalendāros.

Šobrīd paziņots par WRX sezonas pirmā posma atcelšanu, kam bija jānotiek 18. un 19. aprīlī Barselonā. Arī Spānija ir viena no valstīm, kurā ieviests ārkārtas stāvoklis, tādēļ šāda mēroga publiska pasākuma rīkošana nav iespējama. Pagaidām izskatās, ka sezona varētu sākties ne ātrāk 2. un 3. maijā Portugālē, lai gan ir grūti prognozēt, kādas izmaiņas vēl varētu notikt vai nenotikt.

Arī cits rallijkrosa seriāls “Titans RX Europe” ir atcēlis sezonas pirmos posmus, kam bija jārisinās Kanādā. Atcelts arī “RallyX on Ice” čempionāta pirmais posms, kas bija plānots 28. martā Zviedrijā. Līdzīga situācija Francijas un Centrāleiropas zonas (CEZ) rallijkrosa čempionātos.

Lai gan šobrīd norisinās WRC posms Meksikā, jau zināms, ka aprīlī plānotais Argentīnas rallijs nenotiks pēc plāna. Ne šajā, ne citos gadījumos nav zināms, vai būs iespējama šo sacīkšu norises vēlāk šajā gadā.

Arī Latvijas Automobiļu federācija aicina publisku autosporta pasākumu organizatorus respektēt valstī noteiktos ierobežojumus, kā arī sekot līdzi papildus noteikumiem, kurus izsludina dažādas pašvaldības, kurās organizatoriem plānots rīkot autosporta pasākumus.

Izmantotie resursi:
www.autosport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool