Ar sacīkstēm Madonā atzīmēs Latvijas kartinga 60. jubileju

23/07/2020 |

Foto: Mārtiņš Jankovskis, mbilde.lv

Augusta otrā nedēļas nogale šogad būs īpaši ātra, svinīga un aizraujoša. Madonas kartinga trasē no 7. līdz 9. augustam tiksimies ne tikai, lai aizvadītu sezonas otros posmus, bet arī atzīmētu nozīmīgu notikumu Latvijas kartinga vēsturē – 60. jubileju. Šajā piepildītajā nedēļas nogalē piedzīvosim gan azartiskas sacensības, gan dažādus pasākumus – retro kartingu parādi, regularitātes braucienus, foto izstādi, atceroties un godinot kartinga saimi visā Latvijā. Svinīgo pasākumu un atmiņu ceļojumu kopā ar kartinga veterāniem vadīs talantīgais žurnālists un producents – Pauls Timrots.

Piektdienā – 7.08 tradicionāli norisināsies kvalifikācijas braucieni, lai noskaidrotu vietu sadalījumu sestdienas sacensību 3.posmam. Sestdien, norisināsies Latvijas Čempionāta, Rotax Izaicinājuma kausa un Pro-kart 3. sezonas posmi. Ar dienas kārtību sestdienai (08.08.) aicinām iepazīties šeit >>.

Savukārt, svētdien norisināsies 4. sezonas posms Latvijas Čempionāta un Rotax Izaicinājuma kausa ieskaitēs un, protams, svinības par godu Latvijas kartinga. 60. gadu jubilejai. Jāatzīmē, ka pirms svētdienas sacensībām nenorisināsies kvalifikācijas braucieni. Vietas priekšfināliem tiks noteiktas pēc sestdienas fināla sacensību ātrākajiem apļa laikiem. Ņemam vērā, ka Micro un Mini klases abu dienu sacensības brauc ar vienu un to pašu riepu komplektu, savukārt, Junior, Senior, DD2 un DD Master klasēm tiks izsniegtas 3 priekšējās un 3 aizmugurējās riepas, jeb 6 riepas uz abām sacensību dienām! Arī Pro-Kart ieskaites klasēm – Micro Max, Mini Max un Junior, pēc velēšanās, ir iespējams piedalīties svētdienas sacensības ar atvieglotiem nosacījumiem!

Ar svētdienas dienaskārtību iespējams laicīgi iepazīties šeit >>.

Svētdien uz starta izies arī Baby klase, kur drosmīgi pie stūres sēdīsies bērni vecumā no 4 – 6 gadu vecumam. Aicinām pieteikt savu dalību Baby klases braucieniem jau iepriekš, vairāk informācija pie Revita +371 29444518. Dalība Baby klases braucienos ir bezmaksas.

“Latvijas kartingam 60” jubilejas pasākumi norisināsies no plkst. 10:00 līdz pat 16:00 pēcpusdienā. Kartinga veterānus satikt un dzirdēt viņu tik īpašos atmiņas stāstus būs iespējams no plkst. 10:00 – 12:00 baltajā sacensību sekretariāta telti, kur būs izveidota īpaša zona, lai mierīgā gaisotnē baudītu video materiālus no senākas un ne tik senas vēstures un apskatītu veterānu sagādātās laika liecības no kartinga vēstures attīstības. Visas dienas garumā apskatei būs pieejama arī unikāla retro kartingu izstāde – turpat, trases teritorijā. Savukārt no 12:00 – 13:40 norisināsies aizraujoši notikumi trasē – retro kartingu sacensības un Veterānu sacensības ar nomas kartingiem. Noslēdzot oficiālo svinību daļu 13:40, pie sacensību sekretariāta godināsim Latvijas kartinga veterānus un visi kopīgi dalīsimies savā mīlestība pret šo sirdslietu mūža garumā.

Jāatzīmē, ka jubilejas pasākumā kartinga veterāniem dalība ir bezmaksas un laipni aicinām pieteikties ikvienu Latvijas kartinga veterānu piedalīties gan svinības, gan sacensībās, lai kopīgi atzīmētu šo notikumu! Kartinga veterānus vēlamies aicināt uz pasākumu ierasties ar vēstures liecībām, kas saglabājušās – avīžu raksti, arhīva materiāli, iespējams, dažādas kartinga detaļas vai apbalvojumi. Vēlamies lepoties ar Latvijas sasniegumiem kartingā un ikvienu liecību par mūsu sportistiem, kas veidojuši Latvijas kartinga vēsturi. Kā arī vēlamie lūgt visus sportistus dalīties ar šo ziņu tālāk un aicināt veterānus piedalīties svinībās.

Jautājumu gadījumā, lūdzam sazināties ar LAF Kartinga komisijas priekšsēdētāju Valdi Brutānu +371 29532998 vai Pro-Kart preses dienestu zvanot +371 28355507 vai rakstot uz Pro-Kart Facebook lapu.

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Leingarde – Jankovska

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool