Aizvadīts “Dzintara Aplis” priekšpēdējais posms

Pagājušās nedēļas nogalē, 17. un 18. augustā Biķernieku trasē Rīgā norisinājās “Dzintara Aplis” autošosejas 2019. gada sezonas priekšpēdējais, piektais posms, uz starta stājoties volgām un žiguļiem, gan vēsturiskajām formulām. Sacensības norisinājās vērienīgā pasākuma “Riga Summer Race” ietvaros.

Abos VAZ braucienos notika vairākas avārijas, no kurām iespaidīgākais starpgadījums bija Kristapa Stepiņa apgāšanās uz jumta vienā no Biķernieku trases līkumiem. VAZ 1300 klasē pirmajā braucienā uzvarēja Krievijas pārstāvis Jevgēņijs Truškins, kamēr otrajā braucienā ātrākais bija Ģirts Vecvanags. Posma kopvērtējumā pirmā vieta Truškinam, otrais bija sezonas līderis Guntis Mucenieks, kuram otrā un trešā vieta braucienos, bet trešajā pozīcijā summā ierindojās Itālo Alsiņš. Kuplāk pārstāvētajā VAZ 1600 kategorijā pirmajā braucienā ar uzvaru izcēlās Harijs Ulpe, kamēr otrajā braucienā pirmais finišu sasniedza Krievijas autosportists Andrejs Kozlovs. Izcīnot otro vietu otrajā braucienā, Ulpe kļuva par posma kopvērtējuma uzvarētāju, otrajā vietā atstājot sezonas kopvērtējuma līderi Pēteri Laipnieku, kamēr pirmo trijnieku noslēdza jau pieminētais Kozlovs.

Plaši pārstāvēta Biķerniekos bija arī “volgu” kategorija. Abos braucienos “Volga 406” klasē uzvarēja Jānis Tomsons. Pirmajā braucienā aiz viņa palika krievs Aleksandrs Smirnovs un sezonas vadībā esošais Arnis Zekunde, bet otrajā braucienā otrais bija Ivars Kazāks, kamēr trešo vietu guva Smirnovs. Tomsonam šajā posmā uzvara, Smirnovam otrā vieta, bet trešais – Zekunde. Savukārt “Volga” klasē abos braucienos pirmo vietu izcīnīja Antons Dolgopolovs, kuram šis bija pirmais aizvadītais posms sezonā. Tikpat stabili otrais abas reizes bija Jānis Grope, kurš ir Latvijas čempionāta līderis, līdz ar to viņiem pirmās divas vietas arī posma summā. Pirmajā braucienā trešais bija Mareks Matvejevs, bet otrajā braucienā – Aleksandrs Čuhrovs, kamēr trešo vietu summā guva Ervīns Kreicbergs, kurš pirmajā trijniekā netika nevienā no abām sacīkstēm, bet izcēlās ar stabilāku sniegumu.

Tāpat cīņas risinājās vēsturisko formulu vērtējumā. “Formula Mondial” ieskaitē pirmo vietu guva Andris Griķis, aiz sevis atstājot igauņu sportistus Jāku Kūlu un Ainu Lahkeru, bet “Formula Easter” klasē uzvara Raitim Mūrniekam, kamēr otrajā un trešajā vietā ierindojās Itālo Alsiņš un vācietis Hartmuts Heidicke.

“Dzintara aplis” 2019. gada sezonā atlicis vēl noslēdzošais, piektais posms, kas tiks aizvadīts 1. septembrī Igaunijas pilsētā Pērnavā, “auto24ring” trasē.