Noderīgi padomi vasaras riepu izvēlē

12/06/2017 |

Atbildīgākie auto vadītāji nebūt nesteidzas automašīnai ziemas riepas noņemt jau 1. martā, kad teorētiski tas ir pieļaujams, jo Latvijā laika apstakļi ir gana nepastāvīgi, arī marts un aprīlis mēdz būt gana ziemīgs, tāpēc gudrāk un drošāk ir ziemas riepas vēl atstāt līdz maijam. Maijā laika apstākļi jau ir gana pastāvīgi, lai droši varētu automašīnai uzlikt vasaras riepas.

Lai gan par riepu iegādi un būtiskiem parametriem, kas jāņem vērā, publiskajā telpā ir rakstīts daudz, tomēr atkārtot un aktualizēt nekad nenāk par ļaunu. Tiem autovadītājiem, kuri šomēnes plāno iegādāties jaunas vasaras riepas, vajadzētu veltīt nedaudz laika, lai izpētītu dažus svarīgus aspektus, kas ļaus savā īpašumā iegūt piemērotākas un labākas vasaras riepas.

 

  1. Nepērc pirmo, kas pagadās

Riepu izvēlē steigai nav vietas. Tāpēc nebūtu gudri pirkt pirmo, kas pagadās, jo var izrādīties, ka tas nemaz nav tas, kas jums ir nepieciešams. Vasaras riepas plašā piedāvājumā pieejamas gan interneta veikalos, gan riepus salonos, tāpēc par izvēles iespējām nebūtu jāsūdzas. Drīzāk varētu būt apjukums plašajā piedāvājumā, jo jāspēj izvērtēt dažādus kritērijus, lai nonāktu pie tādas izvēles, kas tiešām atbildīs jūsu braukšanas paradumiem un vajadzībām.

  1. Ko sola riepu testi?

Riepu eksperti iesaka pirms pirkuma iepazīties ar to informāciju, kas publiskajā telpā pieejama no dažādiem riepu testiem. Tāda informācija tiek ievietota gan interneta vietnēs, gan auto žurnālos, kas nopērkami preses tirdzniecības vietās. Riepu testos var uzzināt, kuri modeļi snieguši labākus rādītājus dažādos kritērijos — bremzēšanas ceļa garumā uz sausa un slapja ceļa seguma, izturībā, saķerē ar virsmu. Tie visi ir būtiski kritēriji, lai izvēlētos drošākas un ilgāk ekspluatējamas vasaras riepas, jo viens no mērķiem taču ir nopirkt riepas, kas kalpos pēc iespējas ilgāk.

Pēc informācijas, ko sniedz riepu testi, jau var atlasīt variantus, kas būtu piemērotāki, līdz ar to tirdzniecības vietā jau ir skaidrs, kurā virzienā lūkoties. Tālāk tad var pieslēgt jau citus vērtēšanas kritērijus, piemēram, cenu, kas arī nav mazsvarīga mūsu autovadītājiem.

 

  1. Riepas tieši jūsu braukšanas paradumiem

Riepu izvēlē svarīgi vadīties pēc tiem kritērijiem, kas aktuāli tieši jūsu braukšanas vajadzībām. Jāizvērtē, pa kādu ceļa segumu pārsvarā pārvietojaties. Ja ikdienā brauc tikai pa gludu un asfaltētu segumu, tad var izvēlēties riepas ar smalkāku protektora rakstu. Ja brauc pa dažādiem ceļiem, kas arī nav tik labā stāvoklī, tad praktiskākas un ar labāku veiktspēju būs riepas ar rupjāku protektora rakstu.

Vasaras riepas jāpērk tādas, kas piemērotas gan aktuālajiem ceļa apstākļiem, gan braukšanas intensitātei. Ja brauc daudz un garus ceļa posmus, tad ekonomiskāk izvēlēties izturīgākas riepas, kurām ir labāki rādījumi nobraukto kilometru ziņā līdz brīdim, kad protektoru var uzskatīt par nodilušu. Šādu informāciju var iegūt no pārdevēja, kā arī pameklēt jau minētajos auto testos, kur veikts salīdzinājums pēc šī kritērija.

 

  1. Ja ziemā sniegs, tad vasarā — lietus

Braukšana ziemā ir liels pārbaudījums un sasprindzinājums, jo ļoti jākoncentrējas uz auto drošu vadīšanu. Tāpēc tad, kad iestājas vasara, varētu just atvieglojumu. Tomēr vasarā īpašu uzmanību drošības jautājumiem prasa veltīt slapja brauktuve un braukšana intensīva lietus laikā, kas ir gana bīstami, jo var sākties akvaplanēšana, kad auto riepas zaudē saķeri ar ceļa segumu, samazinās auto vadāmība. Tā ir gana bīstama situācija.

Tā kā lietus pie mums ir ierasta parādība, tad šādu faktoru arī nevajadzētu piemirst, kad izvēlas vasaras riepas. Daudzi ražotāji tieši riepu spējai nodrošināt labu saķeri arī lietus laikā pievērš īpašu uzmanību, pielāgojot gan riepas protektora zīmējumu, gan pašu gumijas sastāvu. Vasaras riepas, kurām ir labāka saķere uz slapja seguma, visbiežāk ir ar V virzienveida protektoru, kā arī riepas vidusdaļā var būt iestrādāta rieva, kas palīdz labāk izspiest uz malām lieko ūdeni, samazinot akvaplanēšanas risku.

 

Riepu izvēle vienmēr ir nedaudz laimes spēle un uzticēšanās ražotājam, tāpēc pircēji biežāk izvēlas vadošos zīmolus. Tomēr ne vienmēr tas ir garants tam, ka tiksiet pie riepām, kas būs labas tieši jūsu automašīnai un braukšanas apstākļiem. Tāpēc daudz drošāk ir paļauties uz katra riepu modeļa veiktspējas rādītājiem, ko norāda gan ražotājs, gan neatkarīgie vērtētāji, kuri veic riepu testus.

Kā arī noderēs konsultācija pie zinoša riepu pārdevēja, kurš varēs ieteikt modeļus, kas atbilst tieši jums aktuālajiem kritērijiem.

Apmaksāts reklāmraksts

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool