Ožjē Spānijas rallijā izcīna pirmo WRC uzvaru sezonā

Parādot ātru un stabilu veikumu visā sacensību garumā, par pasaules rallija čempionāta priekšpēdējā posma uzvarētāju šodien Spānijā kļuva “Toyota” pilots Sebastjēns Ožjē. Pirmajā trijniekā ierindojās arī Tjerī Noivils un Kalle Rovanpera.

Šogad aizvadot vairs tikai atsevišķus WRC posmus, Ožjē bija izcīnījis otro vietu Montekarlo un Jaunzēlandes posmos, bet šī viņam ir pirmā uzvara sezonā. Savukārt visā karjerā franču pilotam šis ir jau 55. panākums.

“RallyRACC Catalunya – Costa Daurada” ietvaros dalībnieki pa asfaltu veica 19 ātrumposmus, kuru kopējā distance bija 293 kilometri.

Ožjē sniegums bija pārliecinošs jau kopš rallija pirmās dienas. Pēc trešā ātrumposma viņš pārņēma līderpozīciju, pēc tam atkrita uz otro vietu, tad atkal nokļuva vadībā, vairs neatdodot to līdz pat finišam.

Pēc piektdien veiktajiem astoņiem dopiem Ožjē bija tikai piecas sekundes priekšā komandas biedram Rovanperam. Sestdien veikto septiņu ātrumposmu laikā astoņkārtējais WRC čempions palielināja pārsvaru pār konkurentiem, bet uz otro pozīciju pacēlās “Hyundai” pārstāvis Noivils, zaudējot līderim 20 sekundes.

Svētdien notika vēl četri ātrumposmi. Noivilam izdevās pietuvoties, taču Ožjē pozīciju apdraudēt nesanāca. Rovanpera bija tikai pusotru sekundi aiz Noivila un mērķēja uz otro pozīciju, taču SS17 pārsita riepu un zaudēja laiku. Riepas šajā dienā uzplēsa arī Elfins Evanss un Kreigs Brīns, kurš pamanījās piedzīvot avāriju, bet varēja turpināt ceļu.

Igauņu pilots Ots Tanaks piektdien zaudēja laiku “Hyundai” hibrīda sistēmas problēmu dēļ. Sacīkšu turpmāko daļu viņš pavadīja ceturtajā pozīcijā, bet finišā Rovanperam piekāpās par nepilnām desmit sekundēm. Tālāk finišēja Danijs Sordo, Elfins Evanss un Takamoto Katsuta, bet Adrijēns Furmo ar septīto vietu bija labākais no “M-Sport Ford” komandas. Atgādināsim, ka Gass Grīnsmits sestdien piedzīvoja avāriju, ietriecoties ceļa malā esošajā metāla barjerā un nobloķējot ceļu, kā dēļ ātrumposmu bija jāaptur.

“WRC2 Open” klasē uzvarētāja laurus pārliecinoši plūca soms Tēmu Suninens, kurš par vairāk nekā pusminūti uzveica Žoanu Roselu, kamēr trešo vietu sasniedza Nikolajs Grjazins. Titula kandidātu cīņā Emils Lindholms guva ceturto vietu, bet Kajetans Kajetanovičs palika sestais. Čempions tiks noskaidrots pēdējā posmā.

Pasaules čempionāta sezona noslēgsies ar vēl vienu asfalta ralliju, kas no 10. līdz 13. novembrim norisināsies Japānā.