Dakarā šoreiz mazāk dalībnieku, vadošie braucēji un lietuvieši startēs

19/11/2020 |

Foto: Agrorodeo Dakar

Saistībā ar “Covid-19” izplatību pasaulē un tā rezultātā pavājināto ekonomiku, janvārī uz Dakaras rallija starta izies mazāk dalībnieku nekā ierasts, taču vadošie sportisti cīņā dosies.

Sacensību rīkotāji ir publicējuši oficiālos braucēju sarakstus, un šobrīd iespējams salīdzināt, kā krities startēt gribētāju skaits. 2019. gadā, kad Dakaras rallijs vēl notika Peru, uz starta stājās 541 sportists (334 transportlīdzekļi), šī gada sākumā, sacīkstēm pirmo reizi notiekot Saūda Arābijā, tie bija 563 braucēji (342 tehnikas vienības), kamnēr šogad – vairs tikai 440 dalībnieki ar kopumā 266 transportlīdzekļiem. Tas ir mazākais dalībnieku skaits kopš 1995. gada Dakaras rallija.

Neskatoties uz šo faktu, ierindā būs daudzas spēcīgas komandas un vadošie braucēji. Motociklu klasē startēs KTM, “Honda”, “Husqvarna”, “Yamaha”, “Hero” un “Sherco” rūpnīcu komandas, uz starta stājoties tādiem motosportistiem kā iepriekšējos gados uzvaras guvušajiem Rikiju Brabeku, Tobiju Praisu, Matiasu Valkneru un Semu Sanderlendu, arī ātrajiem Pablo Kvintanillu, Endrjū Šortu, Adrienu van Beverenu, Kevinu Benavidesu, Žoanu Baredu un citiem.

Automobiļu kategorijā startēs Karloss Sainss, kurš pirms gada izcīnīja jau trešo uzvaru Dakaras rallijā. Viņa spēcīgākie sāncenši solās būt Nāsirs El-Atija, Stefans Petransels, Sebastjēns Lēbs, Nani Roma un Žinels de Viljē, ātri mēdz būt arī Jazīds El Radži un Jakubs Pržigonskis. SSV klasē Dakarā debitēs bijušais WRC pilots Kriss Mīke.

Smago auto ieskaitē atkal favorītu lomā “Kamaz” rūpnīcas komanda, kas uzvarējusi 17 reizes, tostarp pēdējos četrus gadus pēc kārtas – sastāvā Andrejs Karginovs, Antons Šibalovs, Dmitrijs Sotņikovs un Ajrats Mardījevs, bet viņiem izaicinājumu metīs spēcīgie Sjarhejs Vjazovičs, Martins Maciks un Alešs Lopraiss.

Baltieši varēs sekot līdzi daudzo lietuviešu sniegumam. Favorīts starp viņiem Benedikts Vanags, kurš pirmo reizi ticis pie “Toyota” rūpnīcas atbalsta un startēs ar jaunu “Hilux” pikapu. Brauks arī spēcīgie piloti Vaidots Žala un Antans Juknevičs, Gints Petrus un Edvins Juškausks, kurš izmantos Vanaga iepriekšējo sacīkšu auto. Motociklu klasē būs redzami Arūns Gelažninks un Laisvids Kancjus.

Vēl nav zināms, cik ekipāžas startēs jaunajā “Dakar Classic” klasē, kur dalībnieki ar vēsturiskajiem spēkratiem startēs pēc regularitātes principa.

2021. gada Dakaras rallija dalībnieki >>

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool