Dakāra: Atskats uz sestās dienas notikumiem

Info: delfi.lv
Foto: dakar.com

Labus rezultātus vakardienas sestajā Dakaras ātrumposmā sasniedza Rīgas rallijreida komanda. Jānis Āzis / Ainārs Princis ierindojās 24. vietā.

Lai gan aizvakar noteiktajā laikā neviena no trim “OSCar” ekipāžām nepaguva finišēt, tiesneši viņiem, tāpat kā visiem pārējiem, ļāva doties uz sestā posma startu. Sestais ātrumposms No San Rafaelas uz Mendozu dabas stihijas dēļ tika saīsināts līdz 178 km un uzvaru tajā izcīnīja Nasers Al Atjahs ar “BMW”.

Tā kā sacīkstes līderim Al Atjaham turpinājumā radās problēmas ar dzinēju, nākamo 80 km laikā Āzis viņam atguva vienu minūti. Arī līdz finišam savu dzelteno “OSCar” ekipāža nopilotēja tik pat pārliecinoši un rezultātā augstā 24. vieta. Pie 86 km atzīmes Saukāns zaudēja savam tautietim gandrīz desmit minūtes, taču pamazām tuvojās, līdz finišā viņus abus šķīra vairs tikai trīs minūtes.

Noteikti jāatzīmē arī lietuviešu Aurelijusa Petraita / Antanas Jukneviciusa sniegums. Startējot ar Latvijā ražoto “OSCar” automašīnu, ekipāža pārspēja visus mūsējos un finišēja 22. vietā, zaudējot Al Atjaham 1 stundu un 14 minūtes.

Pagaidām ir grūti runāt par kopvērtējumu, jo vēl nav zināms, kā organizatori skaitīs laikus tiem sportistiem, kas aizvakar nepabeidza posmu pirms sacīkšu pārtraukšanas.

Dakaras rallija sestajā dienā 18. rezultātu uzrādīja latviešu motobraucējs Einārs Vinters, šajā reizē līderim pazaudējot 26 minūtes. Par uzvarētāju šodien kļuva Sirils Desprē, bet Einārs kopvērtējumā saglabā 16. pozīciju.

Vakardienas ātrumposma starts divas reizes tika atcelts, jo vakar uznākusī vētra ar lietu padarīja apvidu no San Rafaelas uz Medozu praktiski nepārvaramu. Upe, kuru bija plānots šķērsot sportistiem, vispār bija applūdusi un rezultātā ar laika kontroli nācās veikt tikai 178 no plānotajiem 395 kilometriem.

Visu ātrumposmu Vinters turējās otrajā desmitniekā. Pēc nobrauktiem 38 km Einārs no tā brīža līdera atpalika 5 minūtes, pie 86 km atzīmes zaudēja jau 17, bet finišā iebrauca ar nepilnu 26 minūšu deficītu līdz “KTM Red Bull” pilotam Sirilam Desprē. Aiz Vintera muguras tomēr palika vairāki spēcīgi sportisti – Teus Visers, Mišels Marčini, Jaceks Čachors un daudzi citi.

Tikmēr uzvarētāja godā beidzot tika Sirils Desprē, kuram Dakaras pirmie posmi plīsušu riepu dēļ izrādījās ārkārtīgi grūti. Kopvērtējuma līderis Marks Koma šodien ieņēma otro vietu un atpalika divas minūtes, bet trešajā vietā Hordi Viladoms. Līdz ar to “KTM” rūpnīcas braucēji šodien okupēja visu pirmo trijnieku. Komas sīvākais sekotājs absolūtajā vērtējumā Džonahs Strīts sestajā posmā ieņēma tikai 11. vietu.

Salīdzinājumā ar vakardienu, Vinters pat ir uzlabojis savas pozīcijas, jo tagad no 15. vietas īpašnieka Čachora atpaliek tikai 44 sekundes. Komanda šodien informē, ka pat paši sportisti vēl nezina, kas notiks ar aizvakar uzrādītajiem rezultātiem, kurus Dakars organizatori it kā esot anulējuši. Jāgaida turpmākie lēmumi un paziņojumi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *