Sākusies reģistrācija rallija supersprintam standarta un sporta automašīnām

24/04/2009 |

Info: LAF Preses dienests
Foto: Fotoaģentūra”4rati”

2009. gada 10. maijā, Sporta kompleksā 333, Ropažu pagastā norisināsies pirmais rallija supersprints vasaras sezonā. Pēc veiksmīgi aizvadītas pirmās sezonas 2008. gadā un ziemas sacensībām uz ezera februārī, 2009. gada vasaras posmi ir apvienoti kausa izcīņā. Supersprints „Pavasaris 333″ būs pirmais 2009. gada kausa izcīņas posms.

Pirmdien, 20. aprīlī sākās reģistrācija supersprintam standarta un sporta automašīnām „Pavasaris 333″. Līdzīgi, kā 2008. gada sezonā, visi dalībnieki ir iedalīti 8 ieskaites klasēs atbilstoši automašīnām un vienā speciālā – U18 ieskaitē. Standarta, jeb ielas automašīnas ir iedalītas 4 klasēs – vientilta piedziņas automašīnas ar motora tilpumu līdz 1600 cm³ un virs 1600 cm³, pilnpiedziņas automašīnas bez turbo (4WD) un ar turbo motoriem (4WD+) . Savukārt sporta automašīnas iedalās 2WD un 4WD ieskaitē, bet tām pievienojas kroskartu braucēji un autoklubu klase VAZ Open. Visi par 18 gadiem jaunāki sportisti tiek vērtēti speciālā ieskaitē U18.

Lielākās izmaiņas salīdzinājumā ar 2008. gadu skar speciālo auto klubu ieskaites klasi VAZ Open, kurā var piedalīties sportisti ne tikai VAZ markas aizmugures piedziņas automašīnām, bet arī ar Moskvich un Volga spēkratiem. Ir gaidāms, ka 333 trasē izaicinājumu sportistiem no VAZ automašīnu klubiem metīs Moskvich līgas braucēji no Igaunijas.

2009. gada kausa izcīņā notiks atgriešanās pie punktu skaitīšanas sistēmas, kāda bija pazīstama 70. un 80. gados – proti, visi startējušie saņem ieskaites punktus, tomēr jo vairāk dalībnieki klasē, jo vērtīgāka ir katra iegūtā vieta. Tādā veidā tiek augstāk novērtēta katra izcīnītā vieta posmā, kurā startē lielāks dalībnieku skaits. Šāda punktu sistēma nozīmē, ka 10. vieta izcīnīta 50 dalībnieku konkurencē būs vērtīgāka par tādu pašu vietu 30 dalībnieku konkurencē.

Jāatgādina, ka rallija supersprints ir viena no demokrātiskākajām autosporta disciplīnām, kurā ikviens var startēt gan ar savu ielas automašīnu, gan sporta, tajā skaitā rallijam, krosam, rallijkrosam un folkreisam sagatavotām automašīnām. Visas automašīnas startē ar ielas riepām, tādējādi sportistiem nav nepieciešamas speciālas sporta riepas, kas veidotu papildus izmaksas. Ar vienu automašīnu var startēt vairāki braucēji. Vienīgais obligātais aprīkojums ir ķivere.

Līdzšinējos supersprintos ir startējuši ļoti dažādi braucēji – gan pieredzējuši rallija un autokrosa meistari un čempioni, gan sportisti, kuri vispār pašu pirmo reizi piedalās autosporta sacensībās. Interesanti, ka 2009. gada ziemas autosprintā Gulbenes rajonā piedalījās pat 4 viesi no Lielbritānijas, no kuriem viens gatavojas startēt visos supersprinta posmos vasarā un rudenī.

Jāatgādina, ka 2008. gada supersprintā sezonā tika uzstādīti vairāki Latvijas autosporta rekordi – lielākais dalībniekus skaits vienā sacensībā — 191 („333 Rudens”, oktobrī), lielākais dalībnieku skaits vienā klasē – 53 (Standarta 1,6+, „333 Rudens”, oktobrī).

2009. gada kausa izcīņa rallija supersprintā standarta un sporta automašīnām norisināsies 5 posmos, attiecīgi 10. maijā, 21. jūnijā, 26. jūlijā, 13. septembrī un 25. oktobrī.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool