“Rally Alūksne 2018” ietvaros startējusi rallijsprinta jaunā sezona

“Rally Alūksne” ietvaros šodien, 20. janvārī aizvadīts Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu pirmā posma sacensības, kurās ātrāki par visiem izrādījās pašmāju sportisti Mareks Švarcs-Švampāns un Armands Lūkins ar “Subaru Impreza”.

Rallijsprinta dalībnieki sacensības aizvadīja vienas dienas garumā, veicot sešus ātrumposmus sniegotajos Alūksnes apkaimes ceļos. Latvijas čempionāta ieskaitē startēja 22 ekipāžas, kamēr Lietuvas čempionāta vērtējumā cīnījās 25 ekipāžas.

Pirmajos divos ātrumposmos uzvarēja Švarcs-Švampāns/Lūkins, jau tobrīd ieliekot nopietnu pamatu uzvaras kaldināšanā, taču nākamajos divos ātrumposmos ātrāki bija lietuvieši – trešajā dopā pārākie izrādījās Vitauts Požerinis un Arūns Jarašiuss (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), kamēr ceturtajā ātrumposmā pirmie finišēja ar aizmugurējās piedziņas “BMW M3” braucošie Roks Steponivičs un Ernesta Globite. Švarca-Švampāna un Lūkina duetam atkal izdevās uzvarēt piektajā un sestajā ātrumposmā, kas deva drošu uzvaru kopvērtējumā.

Švarcs-Švampāns/Lūkins uzvarēja 4WD ieskaitē, kur otrajā vietā ierindojās Požerinis/Jarašiuss, bet trešajā – Edgars Piļka un Igors Sidorovs (“Subaru Impreza”). Steponivičs/Globite, kuri kopējā ieskaitē ieņēma augsto otro vietu, triumfēja starp 2WD ekipāžām, aiz sevis atstājot Jāni Grīnbergu un Jāni Strazdiņu (“BMW”), kamēr trešo vietu starp vienas ass piedziņas ekipāžām izcīnīja krievu sportisti Mihails Skripņikovs un Anton Grečko ar “Peugeot 208 R2”.

Pamatīgu avāriju otrajā ātrumposmā piedzīvoja Mikus Nekško un Mārtiņš Briedis, visai ievērojami sadauzot savu “Subaru Impreza”.