Rallijsprinta čempionāta otrais posms – Sarma 2010

11/02/2010 |

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Sestdien un svētdien Gulbenes apkārtnes ceļos tiks aizvadīts rallijs „Sarma 2010″, kas būs arī Latvijas rallijsprinta čempionāta otrais posms. Rallijsprintisti savus ātrumposmus veiks svētdien, 14.februārī rīta pusē. Pirmās ekipāžas starts ātrumposmā ar nosaukumu „Baltā Pils” paredzēts plkst. 9:19.

Šīs nedēļas nogalē Gulbenes novada ceļos risināsies tradicionālais ziemas rallijs „Sarma 2010″. Šogad tas apvienos trīs dažādus Latvijas čempionātus – rallija, rallijreida un rallijsprinta. Pirmais mēģinājums apvienot šīs trīs disciplīnas bija rallija „Kurzeme” rīkotāju izpildījumā pērnā gada vasaras beigās. Gulbenes rallija organizatoru komandai nācās saskarties ar vēl komplicētāku situāciju, jo rallija un rallijsprinta dalībnieki startē ar dažādām riepām – pirmie izmanto sporta riepas ar garajām radzēm, savukārt rallijsprintisti lieto Ceļu satiksmes noteikumiem atbilstošas riepas. Līdz ar to rallija sportistu sasniegtie ātrumi ir krietni lielāki, kā arī par „zāģiem” sauktās riepas atstāj dziļas rises ceļa segumā. Abus šos faktorus vajadzēja ņemt vēra, veidojot sacensību struktūru. Lielā rallija braucēji sacensības uzsāks jau sestdienas vakarā ar ātrumposmu tumsas aizsegā, bet rallijsprinta dalībnieki, kopskaitā 51 ekipāža, uz starta stāsies tikai svētdienas rītā. Rallijsprintistiem būs jāveic trīs ātrumposmi divas reizes, kas kopumā sastādīs gandrīz 56 km. Tieši tāda pati sacensību programma svētdien pēc pusdienlaika paredzēta arī rallija braucējiem. Pirmā „dopa” ar nosaukumu „Baltā Pils” starts rallijsprinta pirmajai ekipāžai paredzēts plkst. 9:19. Neilgu brīdi pēc tam, kad rallijsprinta ieskaites braucēji būs uzsākuši noslēdzošo, sesto „dopu” „Sendija”, ātrumposmā „Baltā Pils” jau sāks doties rallija ekipāžas ar Ivaru Vasaraudzi/Pēteri Spredzi („Mitsubishi WRC”) priekšgalā. „Road” klases braucēji, kuri sacenšas pēc regularitātes principa, pirmajā sekcijā startēs pēc rallijsprinta sporta automašīnām, veicot tos pašus trīs ātrumposmus. Savukārt otrajā sacīkšu sekcijā „Road” dalībnieki dosies īpaši viņiem veidotā apmēram 150 km garā papildsacensību posmā. Pēc rallijsprinta finiša, sportistiem, gaidot apbalvošanu, būs iespēja pavērot, kā brauc lielā rallija dalībnieki. Īpaši rallijsprintistiem ātrumposmā „Sendija” būs izveidota skatīšanās vietā ar ugunskuriem. Līdzjutējiem jārēķinās ar to, ka svētdien ātrumposmi vispārējai satiksmei tiks slēgti jau no paša rīta un pēc tam iebraukšana vai izbraukšana no trases nebūs iespējama. Interesantākās skatu vietas atrodamas www.rallylv.com lejupielādējamajā rallija žurnālā.

Ralliju „Sarma 2010″ rīko SIA „Auto-Moto Autoskola”. Atbalstītāji: Gulbenes pilsētas dome, SIA „Sendija”, SIA „Audzes 2004″, SIA „Reklāmas darbnīca Kopa”, „Ponnse”, „Vītola Izdevniecība”, SIA „Alba 5″, „Baltā Pils”. Informatīvais atbalsts: rallylv.com, laikraksts „Dzirkstele” un „Gulbenes televīzija”. Informācija par rallijsprintu „Sarma 2010″ arī www.autosport.lv un www.laf.lv.

Latvijas rallijsprinta čempionāta 2. posms „Sarma 2010″
Ātrumposmu starta laiki (14. februāris)
Nr. Nosaukums 1.a/m starts Trasi slēdz
1. Baltā Pils 1 9:19 7:50
2. Ludza 1 9:47 8:17
3. Sendija 1 10:14 8:44
4. Baltā Pils 2 11:33
5. Ludza 2 12:01
6. Sendija 2 12:28

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool