Nebars uzvar rallijsprintā “Kurzeme”, sezonas līderis Bergmanis – piekāpjas

Ātruma festivāla “Kurzeme 2014” ietvaros nedēļas nogalē norisinājās arī Latvijas rallijsprinta čempionāta piektais posms, par kura uzvarētāju absolūtajā ieskaitē kļuva Kārlis Nebars.

Rallijsprinta sacensības notika piecu ātrumposmu ietvaros rallija “Kurzeme” otrajā dienā. Rallijsprintā uz starta izgāja 25 ekipāžas, no kurām finišu sasniedza 17.

Pēc pirmā ātrumposma vadībā bija izvirzījies “4WD Open” klases sezonas līderis Edijs Bergmanis, taču otrajā “dopā” viņa pilotētais “Mitsubishi” izbrauca no trases, kopumā zaudējot 12 sekundes. Kārlis Nebars guva uzvaru ātrumposmā un pārņēma vadību kopvērtējumā, ko vēl vairāk palielināja, uzvarot arī trešajā ātrumposmā.

Tobrīd Bergmanis atpalika jau 23 sekundes un bija skaidrs, ka noķert līderi divu atlikušo ātrumposmu laikā nebūs viegli. Viņš gan uzvarēja ceturtajā ātrumposmā, samazinot atstatumu līdz 13 sekundēm, taču Liepājas ātrumposmā šādu laiku atgūt nebūtu iespējams, ja vien konkurents nepiedzīvotu lielas problēmas. Uzvaru Liepājas pilsētā guva Aigars Bajārs, bet Nebars nosargāja pirmo vietu kopvērtējumā.

Finišā abus Bergmanis atpalika 17 sekundes, bet Bajāram trešā vieta “4WD Open” klasē un ceturtā absolūti.

Savukārt trešajā vietā absolūtajā vērtējumā Ints Jeršovs, kurš kļuva par uzvarētāju 4WD klasē, izvirzoties arī Latvijas čempionāta vadībā.

“2WD Open” vērtējumā rallijsprintā “Kurzeme” uzvarēja Oto Patmalnieks, bet 1600 vērtējumā – sezonas līderis Jānis Cielēns.

Savukārt no “Classic” klases dalībniekiem finišu vienīgais šķērsoja Jānis Vanags ar VAZ.