Mareka Švarca-Švampāna ekipāža uzvar rallijsprintā “Sarma 2017”

Rallija “Sarma 2017” ietvaros pagājušās nedēļas nogales sestdienā tika aizvadīts arī Latvijas rallijsprinta čempionāta otrais posms, par uzvarētājiem absolūtajā ieskaitē kļūstot Mareka Švarca-Švampāna un Armanda Lūkina ekipāžai, kas uz starta devās ar “Subaru Impreza” automašīnu.

Atšķirībā no “lielā” rallija braucējiem, rallijsprinta dalībniekiem bija jāveic nevis visi astoņi, bet gan tikai seši ātrumposmi Gulbenes apkaimes ceļos. Rallijsprintā uz starta devās 29 ekipāžas.

Pirmajā ātrumposmā uzvarēja un vadību sacensībās pārņēma Emīls Blūms un Kaspars Rekmanis (“Mitsubishi Lancer Evo VI”). Pirmo piecu “dopu” laikā viņiem četras reizes izdevās uzrādīt labākos laikus un pirms noslēdzošā ātrumposma tuvākie sekotāji atpalika 47 sekundes. Diemžēl pēdējā ātrumposmā Blūma ekipāža izstājās ar bojātu piekari.

Jau kopš pirmā ātrumposma otrajā pozīcijā atradās Mareks Švarcs-Švampāns un Armands Lūkins ar “Subaru Impreza”. Pēc Blūma ekipāžas izstāšanās “Lejasciems Rally Team” sportisti pārņēma vadību un izcīnīja uzvaru absolūtajā ieskaitē. Atpaliekot 25 sekundes, otro vietu ieņēma Ints Jeršovs un Gints Bērze, kamēr, zaudējot uzvarētājiem 37 sekundes, trešo vietu ieņēma Ingus Eislers un Mārtiņš Tūters. Arī šīs divas ekipāžas startēja ar “Subaru Impreza”.

Švarcs-Švampāns/Lūkins kļuva par uzvarētājiem “4WD” klasē, kur otro vietu ieņēma Jeršovs/Bērze, bet trešajā vietā ierindojās Mikus Neško/Mārtiņš Briedis (“Subaru Impreza”). Eislers/Tūrers tikmēr uzvarēja “4WD Open” klasē, aiz sevis atstājot Andra Kulberga/Anda Veinberga (“Mitsubishi Lancer Evo VI”) un lietuviešu Vitalija Plastinina/Viteņa Plastinina (“Mitsubishi Lancer Evo X”) ekipāžas.

Starp viena tilta piedziņas ekipāžām rallijsprintā “Sarma 2017” ātrākie bija Dans Leščs un Raitis Ripelis ar “BMW 325”. Viņiem uzvara “2WD Open” grupā, kur otro vietu ieņēma Agris Upītis/Andris Spilva (“Renault Clio”), bet trešajā vietā ierindojās Uldis Lepiksons/Ainārs Šteinbergs (“Ford Puma”). Klasē “1600” tikmēr par uzvarētājiem kļuva igauņu ekipāža Alari Sillaste/Arvo Līmans (“AZLK 2140”), aiz kuriem ierindojās Toms Zeleznevs/Līga Liepiņa (“Toyota Corolla”) un Kaspars Kols/Zintis Kols (“VW Golf III”).

Latvijas rallijsprinta čempionāta otrais posms notiks “Rally Talsi 2017” ietvaros maija otrajā pusē.