Blūms pārspēj Velmi rallijsprintā “Latvija”

23/07/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Sestdien “Rallijs Latvija” ietvaros norisinājās Latvijas rallijsprinta čempionāta ceturtā posma sacensības, kas noslēdzās ar Emīla Blūma ekipāžas uzvaru.

Rallijsprinta “Latvija 2017” dalībniekiem bija jāveic septiņi ātrumposmi, pieci no kuriem notika pa Biķernieku un Ķemeru asfaltu, bet vēl divi risinājās pa grants ceļiem netālu no Rīgas.

Emīls Blūms un Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo VI”) vadību pārņēma jau pēc pirmā ātrumposma, bet tad viņu vietu ieņēma Mareks Švarcs-Švampāns un Armands Lūkins (“Subaru Impreza”). Pēc trešā ātrumposma Blūmam/Eglītim izdevās atgūt pirmo pozīciju, ko ekipāža noturēja līdz pat finišam, kopumā sestdien uzvarot piecos ātrumposmos.

Divos ātrumposmos ātrākie bija Ingus Pantelis/Uldis Kalvis (“Subaru Impreza”), tomēr labu rezultātu viņiem sabojāja vairāk nekā minūtes sods par kavēšanos laika kontrolē. Tikmēr Švarcs-Švampāns/Lūkins no cīņas par uzvaru izstājās trešajā ātrumposmā, kad zaudēja vairākas minūtes. Vienā no ātrumposmiem ātrākie bija Arnis Alksnis un Gints Pētersons (“BMW M3”).

Ivars Velme un Andris Velme (“Audi Quattro”) izcīnīja otro vietu, zaudējot uzvarētāja Blūma ekipāžai sešas sekundes, kamēr trešajā vietā kopējā ieskaitē finišu sasniedza Mikus Neško un Mārtiņš Briedis (“Subaru Impreza”), no uzvarētājiem atpaliekot 23 sekundes.

Klasē 1600 uzvaru sasniedza viesi no Polijas – Sebastians Črzanovskis un Adams Binieda (“Honda Civic VTi”), kuri Latvijā šogad startēja otro reizi. Neško/Briedis bija ātrākie klasē 4WD, Uldis Lepiksons/Ainars Šteinbergs (“Ford Puma”) izcīnīja pirmo vietu 2WD Open vērtējumā, absolūtās ieskaites uzvarētāji Blūms/Eglītis ieguva pirmo vietu arī 4WD Open klasē, kamēr Jānis Grīnbergs/Jānis Strazdiņš (“BMW 328”) triumfēja klasē Klasika 3000.

Latvijas rallijsprinta čempionāta piektais posms “Viekšniai 2017” notiks 18. un 19. augustā Lietuvā.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool