Žala un Mālnieks uzvar Lietuvā, latvieši startē arī Igaunijā

Aizvadītās nedēļas nogalē paralēli notika mūsu kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas čempionātu posmi rallijā, kuros uz starta devās arī vairākas latviešu pārstāvētas ekipāžas.

Sestdien, 16. jūnijā norisinājās Lietuvas rallija čempionāta otrais posms “Rally Žemaitija”. Sportisti veica desmit grants ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja 111 kilometrus.

Pirmās kopīgās sacensības ar lietuviešu pilotu Vaidotu Žalu aizvadīja latviešu stūrmanis Andris Mālnieks – viņi debitēja pie jaudīgā “Škoda Fabia R5” auto stūres. Sniegums padevās pārliecinošs, uzrādīti ātrākie rezultāti visos ātrumposmos, kā rezultātā pārliecinoša uzvara. Giedrs Notkus/Daļus Strižans (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) ieguva otro vietu, bet sīvā cīņā ar šo ekipāžu trešie finišēja Benedikts Vanags/Mindaugs Čepulis (“Škoda Fabia R5”).

Sesto vietu sacensībās izcīnīja Guntis Lielkājis un Vilnis Miķelsons (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), bet septītie finišu sasniedza Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (“BMW M3”), kuri bija ātrākie starp 2WD braucējiem. Noslēdzošo ātrumposmu nepabeidza Dmitrijs Feofanovs un Normunds Kokins (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

Pa to laiku piektdien un sestdien notika Igaunijas rallija čempionāta ceturtais posms “Viru Ralli”, kur bija jāveic deviņi ātrumposmi 106 km garumā.

Uzvaru ieguva Georgs Gross un Raigo Molders (“Ford Fiesta RS WRC”). 36 sekundes viņiem zaudēja Valērijs Gorbans un Sergejs Larenss (“Mini John Cooper Works WRC”), kamēr vairāk par divām minūtēm atpalika trešās vietas ieguvēji Ranno Bundsens un Roberts Loštšenikovs (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”).

Latvieši Emīls Blūms un Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) finišēja astotie. Jānim Berķim un Edgaram Čeporjum (“Ford Fiesta R5”) šoreiz iznākums neveiksmīgs un finišā tikai 31. vieta.