Žala/Mālnieks spraigā cīņā uzvar “Orlen Lietuva Rally”

Nedēļas nogalē Viekšņu apkaimē tika aizvadīts Lietuvas rallija čempionāta otrais posms “Orlen Lietuva Rally”, kur spraigā cīņā par uzvarētājiem kļuva Vaidota Žalas un Andra Mālnieka ekipāža. Sacensību ietvaros sportisti veica aptuveni 95 kilometrus, kas bija sadalīti 13 ātrumposmos.

Jau pirmajā ātrumposmā avarēja un kokos ietriecās Aurima Eidžjūna ekipāža – braucēji, par laimi, necieta, bet viņu “Ford Fiesta Proto” tika pamatīgi sadauzīta. Tāpat jau drīz pēc starta uz ceļa nenoturējās Dominiks Butvils, taču viņam izdevās vēlāk turpināt ralliju jau ar bojāto “Škoda Fabia R5”. Avārijas piedzīvoja arī citi.

Tikmēr cīņā par uzvaru galvenais duelis bija starp pilotiem Vaidotu Žalu, kurš brauca ar “Škoda Fabia R5”, un Martina Samsonu, kurš startēja ar “Ford Fiesta N5”. Sacensību pirmajā pusē viņi vairākas reizes apmainījās līderpozīcijām, bet pēc tam Žalam ar Mālnieku izdevās izveidot nelielu pārsvaru, kas gan ne brīdi nebija lielāks par piecām, sešām sekundēm, dažbrīd atkal saruka. Finišā Žala tomēr bija priekšā, pārspējot Samsonu par 5.9 sekundēm. Žalam uzvara LARČ2 grupā, kamēr Samsons kļuva par LARČ1 ieskaites uzvarētāju.

Daudz neatpalika arī ukrainis Valērijs Gorbans, kurš priecēja ar savu “Mini John Cooper Works WRC”. Viņš visā rallija garumā turējās turpat aiz abām vadošajām ekipāžām, bet finišēja trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot 10.4 sekundes. Aizvadot cīņu savā starpā, ceturto vietu ieņēma Giedrs Notkus (“Škoda Fabia R5”), bet nepilnas trīs sekundes aiz viņa palika un piekto vietu sasniedza Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia Rally2 evo”).

Zaudējot priekšā esošajiem ievērojami, bet arī pārliecinoši pārspējot sekotājus, sesto vietu absolūtajā ieskaitē un uzvaru LARČ3 grupā izcīnīja Vitauts Šveds (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Pārējās Lietuvas čempionāta ieskaites grupās uzvaras sasniedza Justs Simaška (LARČ4/Junior, “Ford Fiesta Rally4”), Sauļus Trapuila (LARČ6, “BMW M3 E46 Compact”), kurš bija ātrākais starp visiem 2WD pilotiem, Deivids Gezevičs (LARČ7, “Honda Civic Type-R EP3”), Audronis Gulbins (LARČ8, “Honda Civic Type-R FN2”) un Marjuss Vegele (LARČ9, “BMW 325 Ti Compact E46”).

No latviešu ekipāžām “Orlen Rally Lietuva” startēja Aldis Vilcāns/Daira Vilcāne (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri ieņēma 13. vietu absolūtajā ieskaitē.

Lietuvas rallija čempionāta trešais posms būs “Samsonas Rally Rokiškis”, kas notiks 6. un 7. augustā.