Žala/Mālnieks ar graujošu pārsvaru triumfē “Samsonas Rally Rokiškis”

05/08/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Sestdien Lietuvā noslēdzās divu dienu garumā aizvadītās autosacīkstes “Samsonas Rally Rokiškis 2018”, kurās pārliecinoši uzvarēja lietuvieša Vaidota Žalas un latvieša Andra Mālnieka ekipāža. Sportisti startēja ar jaudīgo “Škoda Fabia R5” automobili un bija konkurentiem neaizsniedzami.

Rokišķu pilsētas apkaimē notikušajā rallijā piektdien dalībniekiem bija jāaizvada pieci ātrumposmi, kuros visos Žala/Mālnieks sasniedza labākos rezultātus. Dienas izskaņā lietuviešu pilota Giedra Notkusa ekipāža (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) atpalika jau 40 sekundes, bet vēl pēc četrām sekundēm sekoja igaunis Egons Kaurs (“Ford Fiesta”).

Sestdien tika veikti atlikušie astoņi ātrumposmi. Žala/Mālnieks neuzvarēja vien priekšpēdējā, 12. ātrumposmā, taču arī tad daudz laika nezaudēja, svinot vairāk nekā pārliecinošu uzvaru rallija kopvērtējumā.

Kaura ekipāža sacensību septītajā ātrumposmā pacēlās uz otro pozīciju, kurā arī finišēja, no uzvarētājiem atpaliekot 1 minūti un 58 sekundes. Notkuss finišā iebrauca kā trešais, Žalas ekipāžai zaudējot 2 minūtes un 8 sekundes.

Jāuzteica Jāņa Vorobjova un Ivo Pūķa (“BMW M3”) sniegums. Viņi spēcīgā konkurencē “Samsonas Rally Rokiškis 2018” absolūtajā ieskaitē spēja izcīnīt sesto vietu, kā arī pārliecinoši uzvarēja 2WD ieskaitē, tuvākos sekotājus pārspējot par gandrīz trīs minūtēm. Tāpat viņiem uzvara Lietuvas rallija čempionāta LARČ5 grupā.

Ralfs Sirmacis ar Ralfu Igaveņu (“Peugeot 208 R2”) tikmēr guva 16. vietu absolūtajā vērtējumā, 2WD ieskaitē guva ceturto vietu, kā arī bija ātrākā no R2 klases ekipāžām. Baltijas rallija kausa izcīņas ieskaitē viņiem godalgotā trešā vieta – priekšā finišēja tikai soms Saku Vierimā (“Citroen DS3 R5”) un polis Mariužs Zapala (“Ford Fiesta R5”).

Latviju pārstāvošie Dmitrijs Feofanovs un Normunds Kokins (“Mitsubishi Lancer Evo X”) rallija otrajā dienā zaudēja daudz laika un sacīkšu kopvērtējumā ierindojās tikai 28. pozīcijā.

REZULTĀTI

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool