Vorobjovs 17. vietā kvalifikācijā Lietuvā, Samsons startē ar “Mirage”

Šodien ar kvalifikācijas braucieniem startēja “Halls Winter Rally” sacensības, kas ir Lietuvas rallija čempionāta atklāšanas posms. Jāņa Vorobjova ekipāžai sākums ne tas veiksmīgākais.

Kvalifikācijas sacīkstes notika 4.2 km garā ātrumposmā, un ātrāk par visiem šo distanci veica mājinieks Dominiks Butvils (“Škoda Fabia R5”), kurš uzstādīja laiku 2 minūtes un 31.5 sekundes. Otro vietu ieņēma Vitauts Šveds (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kurš zaudēja 1.6 sekundes, kamēr Giedrus Notkus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) atpalika 2.6 sekundes un bija trešais ātrākais.

Kvalifikācijā piedalījās kopumā 18 ekipāžas, kas, atkarībā no iegūtās pozīcijas, pēc kārtas varēs veikt starta vietu izvēli gaidāmajiem ātrumposmiem.

Jānis Vorobjovs/Ivo Pūķis, kuri šajā rallijā startēs ar N4 klases “Mitsubishi Lancer Evo X”, bija vieni no lēnākajiem, ātrumposma laikā pazaudējot vairāk par pusminūti un ieņemot priekšpēdējo, 17. vietu. Komanda vēsta, ka kvalifikācijā noslāpis auto, tādēļ arī zaudēts tik daudz laika. Sportisti kopā startē pirmo reizi.

Tikmēr ar “Vorobjovs Racing” darbnīcā tapušo “Mitsubishi Mirage” pirmo reizi rallijā piedalīsies lietuvietis Martins Samsons, kuram ar Vorobjovu sadarbība bija jau pērn, kad šis sportists pilotēja unikālo pilnpiedziņas “BMW M3X”. Tieši ar šo “Mitsubishi” Vorobjovs pagājušajā sezonā kļuva par Lietuvas čempionu rallijā, bet Samsons šodien kvalifikācijā ieņēma astoto vietu.

Jau šovakar “Halls Winter Rally” ietvaros notiks pirmie seši ātrumposmi, bet cīņa turpināsies sestdien, kad tiks veikti vēl seši “dopi”.