Vorobjova/Pūķa duets triumfē “Samsonas Rally Rokiškis”

Lietuvas rallija čempionāta ceturtais posms “Samsonas Rally Rokiškis 2017”, kas piektdien un sestdien norisinājās Rokišķu apkaimē, noslēdzies ar visai pārliecinošu latviešu sportistu Jāņa Vorobjova un Ivo Pūķa uzvaru. Reizē šis bija arī Baltijas kausa izcīņas posms.

Startējot ar “Mitsubishi Mirage Space Star” automašīnu, pirmo sacensību dienu Vorobjova ekipāža pabeidza kā līdere, pēc veiktiem četriem ātrumposmiem esot 2.4 sekundes priekšā mājiniekam Deividam Jociusam (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kamēr 12 sekundes tobrīd zaudēja un trešo pozīciju ieņēma Benedikts Vanags (“Škoda Fabia R5”).

Šodien sportisti veica vēl astoņus ātrumposmus, no kuriem Vorobjovs ar Pūķi bija ātrākie trijos. Jau rīta pusē viņam izdevās iekrāt drošu pārsvaru pār sekotājiem, tāpēc pēc desmit ātrumposmiem latvieši bija jau minūti priekšā tuvākajiem konkurentiem. Noslēdzošajos divos ātrumposmos viņi nebija pat pirmajā desmitniekā, jo bija problēmas ar pusasi, taču droši uzvarēja sacīkšu kopvērtējumā.

Jāpiemin, ka Vorobjovs/Pūķis ieguva pirmo vietu arī Žemaitijas rallijā, kas bija Lietuvas čempionāta trešais posms.

Rokišķu rallija finišā otrais iebrauca lietuviešu pilots Giedrs Notkuss (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kurš zaudēja 28 sekundes, bet trešajā vietā “Samsonas Rally Rokiškis 2017” pabeidza somu sportista Tēmu Asunpā ekipāža (“Subaru Impreza WRX Sti”). Mājinieks Vaidots Žala (“Mitsubishi Lancer Evo VIII “) ierindojās ceturtajā vietā, piektais sacīkstes noslēdza soms Juha Salo (“Subaru Impreza WRX Sti”), bet Vanags dienas laikā atkrita no trešās uz sesto vietu.

Ar devīto rezultātu rallijā finišēja Rolanda Jaunzema un Aināra Kalniņa duets (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), tikmēr sestajā vietā starp viena tilta piedziņas ekipāžām finišu sasniedza Daņila Belokoņs un Toms Freibergs (“Ford Fiesta R2T”), kuriem otrā vieta LARC4 grupā. Dans Leščs/Raitis Ripelis (“BMW 325”) piektajā ātrumposmā avarēja.