Valentino Rosi Moncas rallijā pārspēj WRC zvaigznes

04/12/2017 |

Foto: corrieredellosport.it

Motošosejas sacīkšu leģenda Valentino Rosi aizvadītās nedēļas nogalē trešo gadu pēc kārtas guva uzvaru Moncas F1 trasē notikušajās “Monza Rally Show” sacensībās, pārspējot pasaules rallija čempionāta zvaigžņu Andreasa Mikelsena un Tjerī Noivila ekipāžu.

Šogad Moncas rallijs notika 15. reizi un kopā pulcēja daudz dalībniekus – WRC klasē vien startēja vairāk par 20 ekipāžām. Asfalta ātrumposmi bija izvietoti slavenajā Moncas trasē, kur parasti notiek “Formula 1” autosacīkstes. Divi no tiem norisinājās piektdien, četri notika sestdien, bet vēl trīs – svētdien. Ātrumposmu kopējais garums sastādīja 54 km, kamēr kopā ar pārbraucieniem tika veikti 168 km.

Uz starta stājās arī “MotoGP” zvaigzne Valentino Rosi, kurš šajā rallijā piedalās regulāri, turklāt ar panākumiem. Savā karjerā līdz šim viņš Moncas rallijā bija uzvarējis jau piecas reizes, tostarp pēdējos divus gadus pēc kārtas. Rosi rīcībā bija “Ford Fiesta WRC” automašīna. Tikmēr interesantu ekipāžu veidoja WRC piloti Tjerī Noivils un Andreass Mikelsens, kuri dalīja vienu “NG i20 WRC” automobili, ik pa laikam mainoties vietām.

Jau pēc pirmās dienas Rosi nokļuva vadībā, taču piecu sekunžu sods par rotera aizķeršanu atmeta viņu uz ceturto pozīciju, kamēr pirmajā vietā iekārtojās Mikelsens ar Noivilu. Šo ekipāžu starpā galvenā cīņa notika arī turpinājumā.

Sestdien pēc ceturtā ātrumposma Rosi atguva līderpozīciju, tomēr dienas izskaņā itālis vien par 0.1 sekundi apsteidza savu tautieti Marko Bonanomi (“Citroen DS3 WRC”), kamēr trešais tobrīd bija motokrosa braucējs un 2017. gada MXGP čempions Antonio Kairoli (“Hyundai NG i20 WRC”). WRC duets bija atkritis līdz ceturtajai pozīcijai, taču zaudēja vien 6.5 sekundes.

Svētdien Rosi izdevās noturēties vadībā, un finišā viņš iebrauca 5.7 sekundes priekšā Mikelsenam/Noivilam, kuri bija paspējuši pacelties uz otro vietu. Bonanomi finišēja trešais, bet Kairoli – ceturtais. Piektajā pozīcijā ralliju pabeidza Pjero Longi (“Ford Fiesta RS WRC”), taču viņš uzvarētājam zaudēja jau vairāk par divām minūtēm.

No vairāk nekā 40 startējušajām R5 klases ekipāžām ātrākā izrādījās mājinieka Andreā Krunjolas (“Škoda Fabia R5”) pilotētā. Kopējā ieskaitē viņam sestā vieta.

Moncas rallija rezultāti:

Vieta Pilots un stūrmanis Marka Modelis Rezultāts
1. Valentino Rossi / Carlo Cassina icon Ford Fiesta RS WRC 1:24:55.9
2. Andreas Mikkelsen / Thierry Neuville icon Hyundai NG i20 WRC +5.7
3. MarcoBonanomi / Luigi Pirollo icon Citroën DS3 WRC  +8.4
4. Tony Cairoli / Danilo Fappani icon Hyundai NG i20 WRC  +21.8
5. Piero Longhi / Gianmaria Santini icon Ford Fiesta RS WRC +2:15.7
6. Andrea Crugnola / Moira Lucca icon Škoda Fabia R5  +2:34.8
7. Giuseppe Freguglia / Lisa Bollito icon Ford Fiesta RS WRC +2:47.2
8. Paolo Andreucci / Anna Andreussi icon Peugeot 208 T16 R5 +2:51.5
9. Mattia Pasini / Lorenzo Granai icon Ford Fiesta RS WRC +2:58.9
10. Alessandro Bosca / Roberto Aresca icon Ford Fiesta R5  +3:10.1

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool