Turpmāk WRC ātrumposmi varētu būt ne garāki par 10 km

05/12/2017 |

Foto: wrc.com

Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rallija direktors Jarmo Mahonens apgalvo, ka nākotnē pasaules rallija čempionātā (WRC) vairs nav vietas maratonposmiem, turklāt tā vietā ātrumposmiem jākļūst vēl daudz īsākiem nekā līdz šim, kamēr sportistiem regulārāk būtu “jāatrādās” servisa parkā.

Mahonena vīzija ir regulāri servisa parki starp ātrumposmiem, savukārt ātrumposmu garumam viņaprāt vajadzētu būt mazākam par 10 km. Soms saka, ka tiem, kas vēlas īpaši garu ātrumposmu atgriešanos, vajadzētu pievērsties rallijreida sacīkstēm.

Mahonens saka: “Man žēl to teikt, bet, piemēram Lielbritānijā, cik ilgi posmu rīkotāji noteiks formātu? Velsas rallijā vienā no dienām ātrumposmos jāveic 140 kilometri un servisa parks ilgi netiek apmeklēts, bet pirmajā dienā tas nav iekļauts vispār. Es pilnībā saprotu iemeslu, kas aiz tā stāv, jo viņiem trūkst naudas. Bet no otras puses, ko darīt mums, vai mums ar to jāsamierinās? Līdz šim organizatoriem esam ļāvuši brīvu vaļu izmantot stiprās puses un veidot tādus rallijus, kādi viņiem pašiem patīk, taču jāatzīst, ka tā bijusi kļūda. Dažreiz tas nostrādā, bet dažreiz nē. Turpmāk nepieciešams rallijus standartizēt.”

Ar standartizāciju Mahonens pirmkārt domā ātrumposmu garuma striktu ierobežošanu, un tas nozīmē, ka nākotnē mēs vairs varētu neredzēt kaut ko tādu kā pērn Meksikas rallijā, kur viens no “dopiem” bija pat 80 km garš.

“Mans personīgais redzējums ir, ka to garumam nav jābūt vairāk par 10 kilometriem,” viņš atklāj. “Tad būtu daudz ātrumposmu un daudz jaunumu sociālajiem medijiem. Vai atceraties, kas bija pagājušajā gadā ar 80 kilometrus garo ātrumposmu Meksikā? Cilvēki pārstāja skatīties, jo viņiem palika garlaicīgi! Joprojām ir cilvēki, kas uzskata, ka ātrumposmos mums jānobrauc 900 km, tomēr rallijs piedzīvo evolūciju, un mēs nevaram atgriezties atpakaļ vecajos laikos. Rallijs, kādu to pazinām, vairs neeksistē. Tagad, ja pirmajā ātrumposmā zaudē desmit sekundes, ar to var būt beigusies cīņa par uzvaru. Tie laiki, kad pilots varēja prātot, ka visu ātrumu izliks tikai otrajā dienā, ir pagājuši. Šīs mašīnas nav domātas izturības sacīkstēm.”

Mahonens arī vēlas, lai katru dienu starp ātrumposmiem būtu “normāls” servisa parks, kura viesi un apmeklētāji varētu pilnvērtīgāk izbaudīt rallija atmosfēru, biežāk redzot pilotus ierodamies atpūsties, parunāt ar žurnālistiem un saremontēt tehniku.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool