“Toyota” gatavos rallija mašīnu WRC2 čempionātam

24/04/2019 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

2018. gada WRC komandu ieskaites uzvarētāja “Toyota” plāno gatavot R5 rallija automašīnu, ar ko startēs WRC2 pasaules čempionātā, pavēstījis vienības šefs Tomijs Makinens. Tāpat jaunie spēkrati būs pieejami privātajiem sportistiem un komandām.

“Toyota” ir vienīgais no pasaules rallija čempionātā iesaistītajiem ražotājiem, kam vēl nav savas R5 klases mašīnas, kamēr tādas jau izstrādājušas “Citroen”, “Hyundai” un “Ford” rūpnīcas.

Aizkavēšanās R5 mašīnas izstrādē tiek skaidrota ar to, ka “Toyota” ielas mašīnām neesot atbilstoša 1.6 litru dzinēja, taču drīzumā tāda tikšot laista tirgū. Tiek vēstīts, ka “Toyota Yaris R5” būs pieejama sākot ar 2021. gadu.

“Šobrīd mēs veicam izpēti, bet tas ir mūsu plāns,” skaidro “Toyota” komandas vadītājs Tomijs Makinens. “Drīz tiks prezentēts jauns ielas automobilis ar jaunu motoru, un tas ir tas, kas mums vajadzīgs. Šis būs interesants projekts – varēsim redzēt, kā vairāk “Toyota” mašīnas piedalās sacīkstēs visā pasaulē. No FIA dzirdējām, ka šī kategorija nemainīsies, kas ir labas ziņas, jo R5 ir laba klase.”

Kopš WRC2 čempionāta izveidošanas 2016. gadā, ik reizi ražotāju ieskaitē uzvarējusi “Škoda” ar savu “Fabia R5” automašīnu, lai gan šai rūpnīcai nav jaunākajiem noteikumiem atbilstošu WRC mašīnu. Tāpat “Volkswagen”, kas no WRC klases aizgāja pirms gada laika, nesen laida pārdošanā jauno “Polo R5”.

Atgādināsim, ka no šī gada notikušas izmaiņas WRC2 čempionātā, jo tas sadalīts divās kategorijās. WRC2 PRO klase domāta tikai rūpnīcu komandām, kamēr WRC2 čempionātā startē tikai privātās komandas un sportisti. WRC2 PRO seriāla līderis pašlaik ir “M-Sport Ford” pilots Lukažs Pienjažeks no Polijas, bet WRC2 čempionātā kopvērtējuma vadībā atrodas norvēģis Ole Kristians Veibijs, kurš startē ar privātu “Volkswagen”.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool