Tituli sadalīti arī Igaunijas rallija čempionātā

17/10/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Ar pēdējo posmu Sāremā salā aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās 2017. gada Igaunijas rallija čempionāts. Lietuvā un Latvijā čempioni jau bija noskaidroti pirms tam, tagad zināmi arī titulu ieguvēji Igaunijā.

EMV1 klasē, kur ieskaitē iet visu pilnpiedziņas ekipāžu rezultāti, par 2017. gada Igaunijas čempionu kļuvis Georgs Gross. Šis sportists šogad startēja ar “Ford Fiesta RS WRC” automašīnu, bet piedalījās tikai četros no sešiem posmiem, visos tajos gūstot uzvaras. Jāatgādina, ka noslēdzošajā posmā Sāremā rallijā Gross sēdās Ota Tanaka pilotētās mašīnas stūrmaņa krēslā un arī izcīnīja uzvaru. Otrais šajā ieskaitē Sīms Plangi, bet trešais – Aiko Aigro.

Tāpat EMV1 klasē divus posmus aizvadīja Latviju pārstāvošais pilots Nikolajs Grjazins. Viņš piedalījās pirmajā posmā Alūksnes rallijā, kur guva uzvaru, kā arī pēdējā posmā Sāremā, kur finišēja otrais, piekāpjoties tikai Tanakam. Sezonas kopvērtējumā viņš devītais. Startējot četros posmos, pie 11. pozīcijas sezonas kopvērtējumā tikuši Guntis Lielkājis un Ivars Grošus, kamēr Rolands Jaunzems, šogad braucot kopā gan ar Aleksandru Innusu, gan Aināru Kalniņu, piedalījās trīs rallijos un kopumā ieņem 13. vietu. Starp “Top 20” ekipāžām arī Edijs Bergmanis un Edgars Grīns, kuri startēja divos posmos un sezonā guvuši 17. vietu.

EMV2 klasē summējas visu viena tilta piedziņas ekipāžu rezultāti, un tur par 2017. gada Igaunijas čempionu kļuvis Kens Torns, kurš šosezon brauca ar “Ford Fiesta R2T” automobili. Tuvu titulam bija latvieši Mārtiņš Sesks un Andris Mālnieks, taču ne tik augsts rezultāts Sāremā rallijā, kur Torns uzvarēja, lika samierināties ar vicečempionu titulu. Gan Tornam, gan Seskam šogad pa divām uzvarām. Trešo vietu izcīnījis Rolands Poms.

EMV3 vērtējumā titulu ieguvis Sīms Plangi, bet pie vicečempionu nosaukuma tikuši krievu pilots Dmitrijs Feofanovs un latvietis Normunds Kokins. Jāpiemin gan, ka par šīs klases ieskaites punktiem Plangi sacentās tikai četros posmos, visos gūstot uzvaru. Trešais šosezon Stevens Vīlo.

Aiko Aigro ir 2017. gada Igaunijas čempions EMV4 klasē, kur otro vietu guvis Ranno Bundsens, bet trešo – Kaspars Koitla. Tuvu godalgotai vietai bija Guntis Lielkājis, taču izstāšanās Sāremā rallijā nozīmēja palikšanu ceturtajā vietā. Viņi startēja četros no sešiem posmiem. Piektajā vieta EMV4 klasē ierindojas Edijs Bergmanis, bet sestajā – Rolands Jaunzems.

EMV5 grupā pirmās vietas guvušas pilotu Karela Telpa, Rico Rodi un Krislina Sepa ekipāžas, bet EMV6 jeb “Estonian R2 Challenge” klasē čempions ir Kens Torns, otrajā vietā Mārtiņš Sesks ar Andri Mālnieku, kamēr trešajā – Rolands Poms. EMV7 kategorijā pirmajās vietās Mario Jūrimaes, Marko Rindgenberga un Dmitrija Nikončuka ekipāžas, bet EMV8 klasē čempions ir Lembits Soe, kamēr aiz viņa palikuši Karls Jalakass un Martins Sārs. EMV9 klasē pirmajās vietās Klims Baikovs, Janars Tanaks un Tauri Pihlass, bet EMV10 ieskaitē – Kaido Vilu, Veiko Liukanens un Mēliss Hirsniks.

Komandu vērtējumā jeb EMV11 klasē 2017. gada Igaunijas rallija čempiones titulu nodrošinājusi “OT Racing”, kuras labā punktus palīdzējuši gūt Ots Tanaks, Georgs Gross, Olivers Ojapervs, Kens Torns, Janars Tanaks, Kevins Kūsiks un Erko Easts. Otrajā vietā “ALKO1000 Motorsport”, trešajā – “CUEKS Racing”.

2017. gada Igaunijas rallija čempionāta kopvērtējumi >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool