Tanaks palielina pārsvaru, Noivils piedzīvo avāriju

12/05/2019 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Pēc aizvadītās sacensību otrās dienas Čīles rallijā, kur šonedēļ norisinās pasaules čempionāta sestais posms, vadībā vēl vairāk nostiprinājies “Toyota” komandas pilots Ots Tanaks no Igaunijas, kamēr pašreizējais sezonas līderis Tjerī Noivils piedzīvoja avāriju.

Čīles rallijā sestdien sportistiem bija jāveic seši ātrumposmi. Tanaks dienu uzsāka ar 22 sekunžu pārsvaru pār “Citroen” pārstāvi Sebastjēnu Ožjē. Priekšpusdienā viņš bija ātrākais vienā no ātrumposmiem un tobrīd Tanaka pārsvars pār francūzi sasniedza jau nepilnas 35 sekundes, arī pēcpusdienā igaunis bija ātrākais vienā ātrumposmā, taču Ožjē mazliet pietuvojās, kā rezultātā šobrīd abu starpā 30 sekundes.

Divreiz ātrākos rezultātus sasniedza Sebastjēns Lēbs, kurš pārstāv “Hyundai” vienību, iznākumā pakāpjoties uz trešo pozīciju, turklāt Ožjē viņam ir tikai piecas sekundes priekšā, bet tuvākais sekotājs Elfins Evanss no “M-Sport Ford” atpaliek jau pusminūti.

Pamatīgu avāriju ar kūleņošanu piedzīvoja pasaules rallija čempionāta līderis Tjerī Noivils. “Hyundai” komandas vadošais pilots dienu sāka no ceturtās vietas, uzvarēja septītajā ātrumposmā, paceļoties jau uz trešo pozīciju, bet astotajā dopā vienā no labajiem līkumiem notika avārija, kurā pamatīgi cieta tehnika. Sākotnēji bija aizdomas, ka Noivils lauzis kāju, taču ne viņš, ne stūrmanis traumas neguva.

Noivila avārijas video >>

Savukārt Jari-Mati Latvala bija trešais vēl pirms pēdējā dienas ātrumposma, taču “Toyota” mašīnai radās tehniskas problēmas.

Sacīkstes noslēgsies šodien, kad tiks aizvadīti pēdējie četri ātrumposmi.

Čīles rallija rezultāti pēc SS12:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC 2:41:05.5
2. flag Sebastjēns Ožjē Citroën C3 WRC +30.3
3.
flag Sebastjēns Lēbs Hyundai i20 Coupe WRC +35.4
4.
flag Elfins Evanss Ford Fiesta WRC +1:06.3
5.
flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +3:03.0
6.
flag Esapeka Lapi Citroën C3 WRC +3:13.3
7.
flag Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +3:43.4
8.
flag Kalle Rovanpera Škoda Fabia R5 +6:33.2
9.
flag Madss Ostbergs Citroën C3 R5 +7:09.3
10.
flag Kriss Mīke Toyota Yaris WRC +7:21.9
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool