Tanaks Čīlē izcīna otro uzvaru sezonā

Veiksmīgi noturot vadību sacensību pēdējā dienā, svētdien Čīlē par pasaules rallija čempionāta sestā posma uzvarētāju kļuva igauņu pilota Ota Tanaka ekipāža no “Toyota” rūpnīcas komandas.

Čīlē pirmo reizi vēsturē norisinājušās WRC sacensības, kas notika pa šīs Dienvidamerikas valsts grants ceļiem. Trijās dienās sportistiem bija jāmēro 16 ātrumposmi, pēdējie četri no tiem svētdien, ar kopējo distanci nepilnu 305 kilometru garumā.

Pēc rallija pirmās dienas Tanaka pārsvars pār tuvāko sekotāju Sebastjēnu Ožjē no “Citroen” komandas bija 22 sekundes, pēc otrās dienas jau sasniedza pusminūti, savukārt šodien igauņa ekipāža brauca piesardzīgi un finišā pārspēja pašreizējo pasaules čempionu par 23 sekundēm, saņemot papildus ieskaites punktus par uzvaru “Power Stage” ātrumposmā.

Titulētais veterāns Sebastjēns Lēbs Ožjē zaudēja tikai septiņas sekundes un izcīnīja trešo vietu, kas ir “Hyundai” pilota pirmais pjedestāls sezonā.

Cīņā par pjedestālu bija Lēba komandas biedrs Tjerī Noivils, kurš uz Čīli devās kā WRC kopvērtējuma līderis, bet sestdien astotajā ātrumposmā viņš piedzīvoja smagu avāriju un izstājās.

Tanakam šī ir otrā uzvara sezonā un tagad viņš pakāpies uz otro pozīciju kopvērtējumā, par desmit punktiem atpaliekot no Ožjē, bet par diviem punktiem apsteidzot Noivilu, kurš no pirmās vietas atkritis uz trešo.

Starp R5 klases ekipāžām ātrākais bija soms Kalle Rovanpera no “Škoda” komandas, kurš triumfēja WRC2 PRO klasē, par 23 sekundēm pārspējot “Citroen” rūpnīcas braucēja Madsa Ostberga ekipāžu.

Pasaules rallija čempionāta septītais posms no 30. maija līdz 2. jūnijam norisināsies Portugālē.