“SRT” pilots Nikolajs Grjazins izcīna uzvaru Norvēģijā

Gatavojoties debijai pasaules čempionātā, jau otro uzvaru ziemas sacīkstēs Norvēģijā izcīnījusi latviešu vienības “Sports Racing Technologies” pilota Nikolaja Grjazina ekipāža. Jau februārī to redzēsim uz starta “Rally Sweden”, kur Grjazins uzsāks dalību WRC2 čempionātā.

Pirms kāda laika, 19. janvārī Grjazins guva pārliecinošu uzvaru Norvēģijas rallija čempionāta pirmajā posmā “Sigdalsrally 2019”, kad ar “Škoda Fabia R5” automobili uzvarēja septiņos no astoņiem ātrumposmiem. Toreiz sev aiz muguras viņš atstāja tādus spēcīgus braucējus kā Henings Solbergs, Ole Kristians Veibijs un Anderss Grondals, kuri arī startēja ar R5 klases tehniku.

Savukārt pagājušās nedēļas nogalē Grjazins piedalījās citās Norvēģijā notikušās sacensībās – “KNA Rally Finnskog 2019”. Lai gan šis nebija Norvēģijas čempionāta posms un konkurence izrādījās ne tik spēcīga, tas bija labs treniņš pirms debijas pasaules čempionātā.

Vairāk nekā puse no startējušajām 49 ekipāžām finišu nesasiedza, bet Grjazins ar līdzbraucēju Jaroslavu Fjodorovu uzvarēja visos sešos ātrumposmos. Finišā tuvākā sekotāja Stiana Broderuda (“Škoda Fabia R5”) ekipāžu Grjazins apsteidza par nepilnām septiņām minūtēm, bet vēl 13 sekundes tālāk finišēja un trešo vietu guva Larss Martins Stensbols (“Peugeot 208 R2”).

Grjazins/Fjodorovs šobrīd aktīvi gatavojas pirmajām sacensībām pasaules rallija čempionātā, ko no 14. līdz 17. februārim aizvadīs Zviedrijā. Tur viņi arī startēs ar “Škoda Fabia R5” mašīnu, cīnoties WRC2 klases ieskaitē.