“SRT” pilots N.Grjazins uzvar Somijas rallija čempionāta posmā

Latviešu komandas “Sports Racing Technologies” (“SRT”) ekipāža ar sportistiem Nikolaju Grjazinu un Jaroslavu Fjodorovu aizvadījuši Somijas rallija čempionāta posmu “SM Teijo Talot-ralli 2018”, izcīnot uzvaru absolūtajā vērtējumā.

Sacensības norisinājās Turku apkaimē, rallija ietvaros dalībniekiem veicot astoņus grants ātrumposmus, kuru kopējais garums bija 106 kilometri.

Grjazins ar Fjodorovu, kuri uz starta stājās ar “Škoda Fabia R5” automašīnu, vadību pārņēma otrajā ātrumposmā, pēc ceturtā dopa to zaudēja, bet pēc piektā atkal atguva, šoreiz noturot pirmo vietu līdz finišam. Kopumā viņi bija ātrākie četros no astoņiem ātrumposmiem.

Finišā 21 sekundi zaudēja mājinieks Emils Lindholms, kurš tikai par divām sekundēm pārspēja Ēriku Pietarinenu. Tālu neatpalika arī ceturtās un piektās vietas ieguvēju Tēmu Asunmā un Juhas Salo ekipāžas. Arī šie četri piloti pārstāvēja spēcīgo SM1 klasi un startēja ar “Škoda Fabia R5” spēkratiem.

Interesanti, ka septīto vietu absolūtajā ieskaitē un uzvaru vēsturisko auto kategorijā guva pasaules rallija čempionāta zvaigzne Jari-Mati Latvala, kuram par stūrmani strādāja cits pilots, Juho Hanninens. Viņi uz starta izgāja ar “Toyota Celica GT-4” automobili. Kā stūrmanis Hanninens Latvalam iepriekš darbojies arī dažos citos Somijā notikušos rallijos.

Jāpiemin, ka Grjazina/Fjodorova ekipāžai šī ir jau trešā uzvara pēc kārtas. Septembrī viņi uzvarēja Lietuvas un Polijas čempionātu posmā “Rally Elektrenai 2018” , kā arī Eiropas čempionāta sacensību “Rally Poland 2018” absolūtajā ieskaitē.