Solbergs izcīna pirmo uzvaru Amerikas rallija čempionātā

29/04/2019 |

Foto: americanrallyassociation.org

Norvēģu autosportists Olivers Solbergs pagājušās nedēļas nogalē startēja Amerikas rallija čempionāta (ARA) trešajā posmā “Olympus Rally 2019”, izcīnot savu pirmo uzvaru ASV notiekošajās sacensībās.

Šosezon Solbergs jau piedalījās “100 Acre Wood” rallijā, kur guva otro vietu. Kā zināms, šogad ASV viņš startē pirmo sezonu, pārstāvot “Subaru Motorsports USA” komandu un braucot ar “Subaru WRX STI” automašīnu.

Pirms “Olympus Rally” gan atgadījās kāds ne tik patīkams notikums, jo birokrātisku apsvērumu dēļ uz sacīkstēm ASV nevarēja iebraukt Solberga stūrmanis Ārons Džonstons. Veikli nācās meklēt viņam aizvietotāju un tāds tika atrasts – stenogrammu pirmo reizi pilotam lasīja pieredzes bagātais Deniss Žirudē, kurš startējis un guvis uzvaras arī pasaules rallija čempionātā.

Viņu pirmā sadarbība izvērsās ļoti veiksmīga. Piektdien ekipāža veica testus, bet sestdien un svētdien startēja sacīkstēs. Lai gan ekipāžai otrajā dienā bija jādodas trasē pirmajai, kas nozīmēja ceļa tīrīšanu no grants virskārtas, kā arī divreiz tika pārdurtas riepas, visādi citādi Solbergs ar Žirudē brauca ļoti ātri un spēja sasniegt uzvaru šajā posmā.

No uzvarētājiem 25 sekundes atpalika otra “Subaru Motorsports USA” ekipāža ar pilotu Deividu Higinsu, bet, izcīnot trešo vietu, ARA čempionāta kopvērtējumā vadību saglabā Pjotrs Fetela, kurš startē ar “Ford Fiesta Proto”.

Tā Oliveram arī ir pirmā uzvara pie “Subaru” stūres – kā zināms, viņa tēvs Peters Solbergs ar šīs markas mašīnām guva ne vienu vien uzvaru pasaules čempionātā, 2003. gadā arī kļūstot par WRC čempionu.

“Olympus Rally 2019” rezultāti >>

ARA kopvērtējums >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool