Solberga stūrmanim liegts iebraukt ASV uz sacīkstēm

26/04/2019 |

Foto: Facebook.com/OliverSolberg01

Oliveram Solbergam pirms šonedēļ ASV notiekošajām rallija sacensībām nācies steigšus meklēt stūrmaņa aizvietotāju, jo viņa ekipāžas līdzbraucējs birokrātisku apsvērumu dēļ nevar legāli iebraukt ASV.

Paralēli startiem tepat Eiropā, šosezon Solbergs aizvada sezonu arī Amerikas rallija čempionātā (ARA), kur pārstāv “Subaru Motorsports USA” komandu. Pirmās sacensības – “100 Acre Wood Rally” – viņš aizvadīja jau martā Misūri, kad guva otro vietu, savukārt šīs nedēļas nogalē, 27. un 28. aprīlī, norvēģis Vašingtonas štatā stāsies uz “Olympus Rally” starta.

Tomēr šajā reizē notikusi aizķeršanās, jo problēmas ar elektronisko ceļojumu atļauju sistēmu (ESTA) radās viņa stūrmanim Ārnonam Džonstonam, līdz ar to viņš šoreiz nevar ieceļot ASV. Steidzami bija jāmeklē kāds, kurš varētu Solbergam lasīt stenogrammu “Olympus Rally” sacīkstēs, un aizvietotājs tika atrasts – tas ir rallija aprindās labi zināmais Deniss Žirudē, kurš var lepoties ar milzīgu pieredzi un panākumiem arī pasaules čempionātā.

“Ārons būs atpakaļ uz nākamo ralliju un visās pārējām sacīkstēm, kas notiks pēc tam,” stāsta Olivers Solbergs. “Nebija viegli pēdējā brīdī atrast viņam aizvietotāju, bet labi, ka manam tētim ir daudz sakaru rallija pasaulē, un viņš nokārtoja, ka ar mani šajā rallijā startēs leģendārais stūrmanis Deniss Žirudē. Viņa četrdesmit gadus ilgās pieredzes un pasaules čempionātā gūto piecu uzvaru dēļ jūtos ļoti drošās rokās. Šodien mums paredzēta viena testu diena, kurā strādāsim pie visa.”

63 gadus vecais Žirudē savā karjerā lasījis stenogrammas tādiem pazīstamiem pilotiem kā Didjē Oriols, Armīns Švarcs, Stefans Sarazāns, Fransuā Duvāls, Jevgēņijs Novikovs un citi. Šogad Montekarlo rallijā viņš teica ceļu britu sportistam Raisam Jeitsam, kopā izcīnot ceturto vietu WRC2 klasē.

“Olympus Rally” sacensībās, kas notiks sestdien un svētdien, būs jāaizvada 12 grants ātrumposmi, kuru garums sastādīs 214 kilometrus. Šis būs Amerikas rallija čempionāta trešais posms. Solbergs/Žirudē uz starta izies ar “Subaru WRX STI” automašīnu.

Amerikas čempionāta kopvērtējums pirms trešā posma:

Vieta Pilots Punkti
1 Piotr Fetela 34
2 Barry McKenna 22
3 Cameron Steely 17
Oliver Solberg 17
5 David Higgins 14
Travis Nease 14
7 Michael Engle 10
Tim Rooney 10
9 Brad Morris 6
Michael Hooper 6
11 Seamus Burke 5
12 Keanna Erickson-Chang 4
Robert Sanders 4
14 Adam Short 3
15 Arek Bialobrzeski 2
Art Gruszka 2
Chris Miller 2
Colin Robinson 2
Jeff Heuser 2
Jesse Yuvali 2
Jordan Guitar 2
Jordan Harberer 2
Justin Mason 2
Leo Hughes 2
Lucy Block 2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool