“Škoda” atsakās no plāniem atgriezties WRC klasē

06/11/2018 |

Foto: Škoda |

Lai gan “Škoda” rūpnīcai būtu labas izredzes gūt panākumus pasales rallija čempionāta ātrākajā klasē WRC, no šādiem plāniem tā tomēr atteikusies.

Ņemot vērā, ka “Škoda” ietilpst “Volkswagen Group”, tai būtu pieejama “Volkswagen Polo WRC” automašīna, ar ko tika gūti augsti panākumi un daudzas uzvaras. Uz pilnībā attīstīta 2017. gada modeļa auto “Škoda” varētu radīt savu WRC spēkratu, par ko tika spriests, tomēr lēmums nav pozitīvs.

Nesen notikušajā pasaules čempionāta posmā Spānijā klātienē ieradās ne viena vien liela autoražotāja pārstāvji, arī Kristians Strube, viens no “Škoda” vadītājiem. Viņš apstiprināja, ka pāriešana uz WRC klasi nenotiks.

“Motoru sports mūsu zīmolam ir ļoti svarīgs,” viņš sacīja. “Mēs turpināsim startēt WRC2 klasē, un mums nav nekas jāpierāda. Mums nav tādu ambīciju pāriet uz WRC klasi. “Toyota” varētu nākt uz WRC2 čempionātu un sacensties ar mums.”

“Škoda Motorsport” komanda pēdējās sezonās ar panākumiem startē pasaules rallija čempionāta WRC2 kategorijā. Šogad čempiona titulu jau nodrošinājis rūpnīcas ilggadējais pilots Jans Kopeckis.

Ne tik senā pagātnē, pēdējo reizi 2005. gadā, “Škoda” rūpnīcas komanda startēja arī WRC kategorijā. Tiesa, tolaik par uzvarām komanda necīnījās.

Izmantotie resursi:
www.rallye-magazin.de

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool