Sesks: “Mūsu sniegums šajā rallijā varēja būt krietni labāks”

21/05/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pagājušās nedēļas nogalē, 19. maijā Talsos norisinājās Latvijas rallija čempionāta 3. posms – Rally Talsi, kurā “LMT Autosporta Akadēmijas” rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis savā LRC3 klasē izcīnīja pirmo vietu. Arī Latvijas rallija čempionāta trīs posmu kopvērtējumā ekipāža ir noturējusi līdera pozīciju.

Rally Talsi 10 ātrumposmus “LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāža pievei-ca godam. Jau vēsturiski cīņa izvērtās starp Mārtiņu Sesku un Oliveru Solbergu. Šajā rallijā Solbergam gan nepaveicās, viņš piedzīvoja avāriju rallija 4. ātrumposmā, pēc kuras tomēr spēja atgriezties trasē un turpināt sacīkstes, taču dārgais laiks bija zaudēts. Savukārt otram mūsu ekipāžas konkurentam – Daņilam Belakoņam – nācās izstāties no cīņas par pjedestālu pēc avārijas 5. ātrumposmā.

Dainars Dambergs, “LMT Autosporta Akadēmija” vadītājs: “Apsveicu mūsu rallija ekipāžu ar labu sniegumu Rally Talsi. Puiši parādīja noturību un stratēģisku pieeju sacensībām. Pirmajos posmos mums gāja grūti. Mārtiņam bija jāpierod pie automašīnas, jo divas iepriekšējās sacīkstes, Eiropas Rallija čempionāta ietvaros, tika aizvadītas ar citu, Opel automašīnu. Tāpat atgriešanās uz grunts seguma nedevās viegli. Pirmajos trīs posmos mūsu ekipāža sīvi cīnījās ar Oliveru Solbergu. Meklējām risinājumu, lai uzlabotu savu sniegumu un jau 4. ātrumposmā Mārtiņš parādīja labu ātrumu un rezultātu. Tomēr jāsaka, ka īsta sportiska cīņa šajā čempionāta posmā, vismaz mūsu klasē, izpalika. Divi no galvenajiem konkurentiem – Olivers Solbergs un Daņila Belakoņs – cieta neveiksmes un cīnīties par pjedestālu vairs nevarēja.”

Mārtiņš Sesks, “LMT Autosporta Akadēmija” rallija ekipāžas pilots: “Mūsu sniegums šajā rallijā varēja būt krietni labāks. Nebijām īsti pareizi izveidojuši treniņu plānu, līdz ar ko izpalika pārliecība un spēja uzticēties gan sev, gan automašīnai. Turpretim mūsu konkurents, Olivers Solbergs, bija ļoti labi sagatavojies un ātrāks par mums. Tomēr rallijs beidzas tad, kad tas beidzas. Rezultāts, proti tas, ka esam finišējuši pirmie, tikai pierāda – bijām stabilāki par citiem braucējiem.”

Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms notiks Igaunijā – “Rally Estonia” (13. – 15. jūlijs). Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža šosezon noslēgusi sadarbības līgumu ar “Opel Motorsport” vienību, līdz ar ko šī gada ERČ ieskaitē brauc ar rūpnīcas komandas atbalstu un “Opel Adam R2” spēkratu.

Informāciju sagatavoja:
Anda Treija
LMT Autosporta akadēmija

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool