Sesks, Blūms un Berķis līderi Igaunijas rallija čempionātā

23/02/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Igaunijas rallija čempionāta 2018. gada sezonas pirmie divi posmi norisinājās Latvijā, un rezultātā vairākās ieskaites grupās par līderiem kopvērtējumā kļuvušas latviešu pārstāvētas ekipāžas.

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis (“LMT Autosporta Akadēmija”, “Peugeot 208 R2”), kuri šogad iecerējuši startēt Eiropas rallija čempionātā, bija ārkārtīgi ātri abos pirmajos sezonas posmos, izcīnot uzvarās savā klasē gan “Rally Alūksne”, gan pēc tam notikušajā rallijā “Sarma”, kas norisinājās Gulbenes apkaimē. Līdz ar to viņi šobrīd ir Igaunijas čempionāta līderi gan EMV2 grupā, kur sacenšas visas divu riteņu piedziņas ekipāžas, gan arī EMV6 grupā, kur tiek startēts ar R2 klases spēkratiem. Tāpat Seska ekipāža ir vadībā “Estonian R2 Challenge” ieskaitē, kuras uzvarētājs šogad saņems īpašu 20 tūkstošu eiro naudas balvu, ko varēs izmantot 2019. gadā startējot pasaules vai Eiropas čempionātos.

EMV4 ieskaitē līderis ir Emīls Blūms (“Vides Tehnikas rallija komanda”, “Mitsubishi Lancer Evo IX”), kurš šogad startējis ar diviem stūrmaņiem – Kasparu Veisu un Didzi Eglīti. Blūms bija vienīgais, kurš šajā grupā Igaunijas čempionāta ieskaitē startēja abos pirmajos posmos, līdz ar to izdevies iekrāt arī zināmu pārsvaru pār sekotājiem. Trešais EMV4 vērtējumā ir Guntis Lielkajis un Ivars Grošus (“Ciedra Racing”, “Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri startēja tikai “Sarmā”.

Tikmēr “jaudīgajā” EMV3 grupā, kur sacenšas N4, R5 un S2000 klasu spēkratu braucēji, līderi pēc pirmajiem diviem posmiem ir Jānis Berķis un Edgars Čeporjus (“Neiksans Rallysport”, “Ford Fiesta R5”). Trešo vietu šeit ieņem krievu pilots Aleksandrs Mihailovs ar latviešu stūrmani Normundu Kokinu (“Prospeed”, “Mitsubishi Lancer Evo X”).

EMV7 grupā, kur sacenšas ekipāžas ar aizmugures piedziņas mašīnām, otrie pašlaik Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (“Vorobjovs Racing”, “BMW M3”). Savukārt EMV8 grupā, automašīnām, kas homologāciju ieguvušas līdz 2001. gadam, otrajā vietā Ivo Ķilpis un Artis Ceriņš (privāti, “Lada 2105”).

Igaunijas čempionātā šogad notiek kopumā septiņi posmi, no kuriem ieskaitē tiks vērtēti seši labākie rezultāti. Nākamās sacensības, Tallinas rallijs, gaidāmas pēc nepilniem trim mēnešiem, 12. maijā.

Igaunijas rallija čempionāta kopvērtējums pēc 2. posma >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool