Seskam Eiropas rallija čempionātā pievienojas spēcīgs pretinieks

01/03/2018 |

Foto: Moottoriurheilu.tv

Eiropas rallija čempionātā šosezon plāno debitēt Mīka Hokanens, kurš ir viens no lielākajiem somu jaunajiem talantiem šajā autosporta disciplīnā. Tāpat kā latvietis Mārtiņš Sesks, arī viņš startēs “ERC Junior Under 27” klasē.

2017. gadā Hokanens kļuva par Somijas čempionu rallijā SM3 klasē, kur konkurence ir ļoti spēcīga. Tagad viņš spers soli uz priekšu, no nacionālā līmeņa sacensībām pārejot uz starptautiskās skatuves. Eiropas čempionātā Hokanens startēs Slovēnijā bāzētās “Oktan Sport” komandas sastāvā un pilotēs ar “Pirelli” riepām aprīkotu “Peugeot 208 R2” automobili.

“Eiropas rallija čempionāta junioru klase ir labākais iespējamais solis, ko manā gadījumā spert,” atzīst sportists, kurš līdz šim ārpus Somijas vēl nav startējis. “Šis čempionāts ir perfekts, ar dažāda veida sacīkstēm. Protams, būs daudz jāmācās, jo katrs rallijs mums būs jaunums, tāpat arī komanda un mašīna. Cerams, spēsim ātri mācīties, jo, lai gan Somijas čempionātā klājās ļoti labi, tagad jāsper nākamais solis.”

21 gadu vecais Hokanens šobrīd dzīvo Jiveskilē, kas ir pasaules rallija čempionāta Somijas posma mājvieta, un tur otrajā kursā studē inženierzinātnes. Eiropas čempionātā viņam šogad ieplānota sešu posmu programma “ERC Junior Under 27” klasē.

“Pirms tam izmēģināju kartingu, bet rallijam Somijā ir īpaša loma,” saka pilots. “Ar ralliju sāku nodarboties 15 gadu vecumā un tiešām mīlu šo sporta veidu. Vēl pirms tam spēlēju futbolu un hokeju, bet, kopš atklāju ralliju, tas kļuvis par manu kaislību.”

“ERC Junior Under 27” čempionātā šogad startēs arī “LMT Autosporta Akadēmijas” pilots Mārtiņš Sesks, kura rīcībā arī būs “Peugeot 208 R2” mašīna. Sezonas uzvarētājam pienāksies ļoti vērtīga balva – 10 tūkstoši eiro, ko izmantot startiem 2019. gada sezonā jau startējot ar R5 klases tehniku.

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool