Samsons saņem sodu, Žala uzvar “300 Lakes Rally”

Lietuvā aizvadītajās “300 Lakes Rally” autosacīkstēs sestdienas vakarā par uzvarētājiem kļuva Vaidota Žalas/Žigimanta Žalas (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) ekipāža, kamēr Martins Samsons/Mindaugs Varža (“BMW M3X”) pirmo pozīciju zaudēja tehnisku problēmu dēļ, finišējot vien septītajā vietā.

Vēl pēc sacensību pirmās dienas Samsona ekipāža atradās vadībā, kamēr Žalas pēc veiktiem četriem ātrumposmiem bija 19 sekundes aizmugurē. Samsons/Varža uzvarēja arī sestdienas pirmajā ātrumposmā, pārsvaru spējot palielināt jau līdz 26 sekundēm, taču pēc šī “dopa” nācās mainīt sajūgu, par ko komanda nopelnīja 3 minūšu un 20 sekunžu sodu, atkrītot uz 12. pozīciju.

Četros no astoņiem sestdienas ātrumposmiem uzvarēja Žalas ekipāža, izcīnot uzvaru absolūtajā ieskaitē. Atpaliekot 1 minūti un 4 sekundes, otro vietu izcīnīja Benedikts Vanags/Greta Germanavičiūte (“Subaru Impreza WRC”), bet vēl pēc 5 sekundēm finišēja Giedrs Notks/Daļus Strižans (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

Jau vēstīts, ka sacensību pirmajā ātrumposmā neveiksme piemeklēja Jāni Vorobjovu/Andri Mālnieku (“Mitsubishi Mirage”), kuri bija vieni no favorītiem uz uzvaru. Jau pirmajā ātrumposmā piektdien sportisti neveiksmīgi piezemējās tramplīnā, sabojājot radiatoru, kā dēļ nācās izstāties. Pamatīgu avāriju piektdien piedzīvoja “Vorobjovs Racing” ekipāža Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuriem liktenīgs arī izrādījās viens no tramplīniem.

No latviešiem finišā visaugstāk ierindojās Guntis Lielkājis/Ivars Grošus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), finišējot piektajā vietā. Uzvarētājiem viņi zaudēja vairāk par 3 minūtēm.

Piekto vietu starp viena tilta piedziņas mašīnu ekipāžām guva Daņilas Belokoņa/Toma Freiberga (“Ford Fiesta R2T”) komanda, kuriem līdz ar to uzvara Lietuvas čempionāta LRC3 klasē. Ātrākie starp vientilta piedziņas ekipāžām bija lietuvieši Egidijs Valeiša/Povils Reiss (“BMW M3”), kuriem Latvijas pārstāvji zaudēja 4 minūtes un 29 sekundes.

“300 Lakes Rally” reizē bija Lietuvas un Baltkrievijas čempionātu posms, kā arī Baltijas rallija kausa izcīņas sacensības. Lielkāja/Grošus ekipāža uzvarēja Baltijas kausa izcīņā, kā arī guva otro vietu Baltkrievijas čempionāta ieskaitē. Lietuvas čempionātā viņiem šajās sacīkstēs ceturtā vieta.