Rovanpera uzvar Somijā, Grjazins finišē ceturtais

18/02/2018 |

Foto: Taneli Niinimäki

Somijas rallija čempionāta otrajā posmā “SM Vaakuna-Ralli 2018” pārliecinošu uzvaru izcīnījis 17 gadus vecais Kalle Rovanpera ar stūrmani Jonni Haltusenu.

Sacensības tika aizvadītas Somijas dienvidu daļā esošās Mikeli pilsētas apkaimē. Rallijs startēja ar superspeciālo ātrumposmu piektdienas vakarā, savukārt sestdien pa dienu bija jāveic vēl seši ātrumposmi. Kopumā ar laika ieskaiti bija jāmēro aptuveni 116 km. Uz starta izgāja vairāk par 100 ekipāžām.

Iepriekšējās divas sezonas kļuvis par Latvijas čempionu, šobrīd 17 gadus vecais Kalle Rovanpera turpina startēt savā dzimtenē Somijā, kā arī uzsācis karjeru pasaules čempionātā. “SM Vaakuna-Ralli 2018” viņa sniegums bija ļoti pārliecinošs, izdevās uzvarēt piecos ātrumposmos no septiņiem, kas tuvāko sekotāju ļāva pasteigt par 40 sekundēm.

Otrajā vietā sacīkstes pabeidza 2017. gada Somijas čempions Tēmu Asunmā, kurš, tāpat kā Rovanpera, startēja ar “Škoda Fabia R5” automašīnu. Uz otro vietu Asunmā pakāpās tikai pēdējā ātrumposmā, uz trešo pozīciju nobīdot Somijas rallija čempionāta pirmā posma “Arctic Lapland Rally 2018” uzvarētāju Ēriku Pietarinenu, kura rīcībā arī bija “Škoda Fabia R5”.

Cīņā ar ātrajiem vietējiem sportistiem spēja konkurēt Latviju pārstāvošais Nikolajs Grjazins ar stūrmani Jaroslavu Fjodorovu. Viņi startēja ar latviešu vienības “Sports Racing Technologies” apkalpotu “Škoda Fabia R5”, gūstot ceturto vietu absolūtajā vērtējumā, no uzvarētāja Rovanperas atpaliekot 1 minūti un 18 sekundes. Jāpiemin, ka vienubrīd ekipāža atradās pat trešajā vietā.

Tāpat uz Somijas čempionāta posmu bija devušies latvieši Guntis Lielkājis un Ivars Grošus, kuri brauca ar “Mitsubishi Lancer Evolution IX”. Uzvarētājam Rovanperam viņi zaudēja 24 minūtes.

REZULTĀTI

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool