Kalle Rovanpera tuvu līgumam ar “M-Sport” komandu

10/08/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Latvijā startējošais jaunais talants Kalle Rovanpera ir tuvu līgumam ar “M-Sport” komandu, kuras sastāvā 2018. gadā varētu piedalīties pasaules rallija čempionātā.

16 gadus vecais Rovanpera pērn kļuva par Latvijas čempionu rallijā, bet šogad turpina startēt Latvijā, kā arī iemēģinājis spēkus sacensībās Somijā un Itālijā. Tāpat somu pilots šogad ieguvis kompānijas “Red Bull” atbalstu.

Pagājušajā nedēļā Rovanpera aizvadīja testus Lielbritānijā ar “M-Sport” komandas “Ford Fiesta R5”, un, ja viņam izdosies noslēgt līgumu uz 2018. gadu, nākamajā sezonā sportists ar šādu auto startēs Lielbritānijas čempionātā, kā arī pasaules čempionātā.

1. oktobrī, kad Rovanperam apritēs 17 gadi, viņš mēģinās nokārtot autovadītāja apliecību, lai 26 dienas vēlāk debitētu pasaules čempionātā Velsas posmā. Pirms tam pilots plāno turpināt startēt Latvijā, Somijā un Itālijā, turpinot smelties pieredzi gan pa grants, gan asfalta ceļiem. Kā zināms, Latvijā un Somijā Rovanpera startē ar Tonija Gardemeistera komandas “TGS Worldwide” sagatavotu “Škoda Fabia R5” automašīnu, bet Itālijas čempionātā viņa rīcībā ir “FPF Sport” vienības apkalpota “Peugeot 208 T16 R5”.

“Uz nākamo sezonu mums ir varianti, mēs aizvien veicam pārrunas, bet domāju, ka Kalle ar “Ford Fiesta” šogad startēs Velsas rallijā un droši vien ar šo auto brauks arī nākamajā sezonā,” stāsta sportista menedžeris Timo Jouhki. “Tāpat es domāju, ka jau šobrīd Kalle būtu gatavs startēt ar WRC klases auto. Ja kāds šobrīd atnāktu un teiktu, ka grib viņu redzēt WRC mašīnā, es pret to neiebilstu. Es viņu zinu labi un zinu, kāds viņam ir līmenis – man ir liela pieredze, lai saprastu, cik labs ir katrs jaunais pilots. Nākamgad Kallem gan vēl jāapgūst ralliji un R5 klase šim brīdim ir laba izvēle.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool