Rovanpera ātrākais Grieķijas WRC posma treniņbraucienos

“Toyota” komandas pilots Kalle Rovanpera uzrādījis ātrāko rezultātu treniņbraucienos jeb shakedown sesijā pirms šonedēļ Grieķijā gaidāmā pasaules rallija čempionāta devītā posma “EKO Acropolis Rally of Gods”.

Nepilnu kilometru garais pirmais ātrumposms norisināsies jau šovakar Atēnās, bet rallijs turpināsies piektdien, sestdien un svētdien, kad paredzēti vēl kopumā 14 dopi. To kopējais garums sastādīs 292 kilometrus. Sacensībām pieteikušās 48 ekipāžas, no kurām ar WRC mašīnām startēs desmit, ieskaitot vienu no ātrākajiem Grieķijas pilotiem, pieredzējušo Džourdanu Serderidisu, kurš šajā rallijā pārstāvēs “M-Sport Ford” vienību. Deviņas ekipāžas cīnīsies par WRC2 ieskaites punktiem, bet vēl 14 startēs WRC3 kategorijā.

Akropoles rallijam atgriežoties pasaules čempionāta kalendārā pirmo reizi kopš 2013. gada, treniņbraucieni tika aizvadīti nevis šeit ierasti karstajos un sausajos apstākļos, bet gan pa izmirkušu ceļu, kas vairāk atgādināja kaut ko no Velsas rallija. Nelabvēlīgie laikapstākļi pirms tam jau apgrūtināja trases pierakstīšanu, bet paredzams, ka piektdien laiks uzlabosies.

Rovanpera treniņā bija ātrākais, sev aiz muguras atstājot “Hyundai” pilotu Tjerī Noivila, Ota Tanaka un Danija Sordo trijotni. Sordo šonedēļ aizvada pirmo ralliju ar jauno stūrmani Kandido Kareru. Pirmo piecinieku noslēdza Elfins Evanss, bet aiz viņa palika komandas biedrs, pasaules čempionāta līderis Sebastjēns Ožjē.

WRC2 klasē ātrākais bija Madss Ostbergs, bet otro vietu ieņēma Olivers Solbergs, kurš pirmo reizi ar jauno “Hyundai i20 N Rally2” startēs grants sacīkstēs. Trešo vietu ieņēma Marko Bulasiju, bet aiz viņa ierindojās Andreass Mikelsens un Nikolajs Grjazins.