Rovanpera gūst 14. vietu leģendārajā Sanremo rallijā

Itālijas rallija čempionātā aizvadīts sezonas otrais posms “Rally Sanremo 2017”, kur uz starta izgāja arī 2016. gada Latvijas čempions Kalle Rovanpera. Pēc izstāšanās pirmajā posmā, šoreiz finišs tika sasniegts, ieņemot 14. vietu.

Sanremo rallijs ir vienas no leģendārākajām autosacīkstēm Itālijā. Laika posmā no 1793. līdz 2003. gadam, ar vienu izņēmumu, tas ik sezonu bija iekļauts pasaules čempionāta kalendārā, savukārt šobrīd ir Itālijas čempionāta viens no posmiem. Šogad rallijs risinājās jau 64. reizi, bet uz starta izgāja 60 ekipāžas.

Somu autosportists Kalle Rovanpera šosezon startē ne vien Latvijā un Somijā, bet arī Itālijā, ar mērķi krāt pieredzi uz asfalta seguma, tādēļ pievienojies spēcīgajai “F.P.F. Sport” komandai un siltajā dienvidu zemē startē ar R5 klases “Peugeot 208 T16”.

Sanremo rallijs risinājās divas dienas, kuru laikā bija jāmēro 11 ātrumposmi, ar sacīkšu distanci 176.77 km.

16 gadus vecais Rovanpera sākotnēji turējās ap desmito pozīciju, bet pēc ceturtā ātrumposma bija pakāpies jau uz septīto vietu. Neveiksmīgs izvērtās piektais ātrumposms, kad soms zaudēja gandrīz sešas minūtes, noslīdot uz 19. pozīciju kopvērtējumā. Otrajā sacīkšu dienā viņš spēja pakāpties uz augšu un finišēt 14. vietā kopējā ieskaitē.

Tikmēr par uzvarētāju kļuva Rovanperas pieredzējušais komandas biedrs Paolo Andreuči ar “Peugeot 208 T16 “, kurš par 38 sekundēm pārspēja pasaules rallija čempionāta dalībnieku Heidenu Padonu. Jaunzēlandietis Sanremo rallijā startēja ar “Hyundai i20 R5”, piekāpjoties Andreuči par 38 sekundēm. Trešajā vietā ierindojās Umberto Skandola ar “Škoda Fabia R5”.

Itālijas rallija čempionāts turpināsies ar citām leģendārām sacensībām – “Targa Florio”, kas no 20. līdz 24. aprīlim norisināsies Sicīlijā. Kalle Rovanpera šo ralliju plāno izlaist.