Plānotas grandiozas izmaiņas, lai palīdzētu sportistiem nokļūt WRC

20/07/2017 |

Foto: wrc.com

Jau tuvāko gadu laikā spēkā jāstājas būtiskām izmaiņām dažādos rallija čempionātos visā pasaulē, ar mērķi nodrošināt talantīgākajiem braucējiem drošu un skaidri saprotamu ceļu, kā nonākt pasaules rallija čempionātā. Darbs pie izmaiņām jau sācies.

Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rallija direktors Jarmo Mahonens skaidro, ka rallijā plānots izveidot līdzīgu karjeras izaugsmes ceļu kā formulu sacensībās, kur no F4 kategorijas iespējams pāriet uz F3, pēc tam seko F2, bet augstākais pakāpiens ir Formula 1.

“Kad skaties uz autosacīkstēm, jābūt skaidri redzamam, kuros čempionātos jāstartē, lai šajā sporta veidā progresētu,” atzīst Mahonens. “Rallijā tas nekad tā nav bijis. Mums tas ir jāmaina, un plāns paredz, ka izmēģināsim to praksē 2018. gadā, bet izmaiņas pilnībā stāsies spēkā 2019. gadā.”

Lai gan šobrīd vēl nav skaidrības, kā šīs izmaiņas izpaudīsies, Mahonena iecere ir sadarbība starp dažādiem nacionālajiem un reģionālajiem rallija čempionātiem, dodot iespēju ātrākajiem braucējiem pēc tam savā starpā sacensties īpašā reģionālajā finālā un visbeidzot arī pasaules finālā. FIA cer, ka nākotnē jaunajiem sportistiem būs skaidrība, kur jāstartē, lai laba snieguma gadījumā saņemtu finansējumu un būtu iespēja progresēt uz nākamo līmeni.

“Mums jāparūpējas par to, lai braucēji, kas ir talantīgi, braucēji, kuri izcīna uzvaras, automātiski tiktu pie iespējas pacelties uz nākamo kategoriju,” problēmu saviem vārdiem izskaidro divkārtējais WRC čempions Karloss Sainss.

Mahonens viņam piekrīt: “Es pilnībā piekrītu, ka mums jāizstrādā sistēma, lai labākie sportisti tiktu finansēti un varētu doties uz nākamo līmeni. Mēs nedrīkstam tajā vietā apstāties, mums nepieciešama sadarbība ar autoražotājiem, lai tas darbotos. Ir jāizveido piramīda. Dažreiz cilvēki liek naudu galdā un uzreiz dodas uz WRC, tomēr tas mums nav saistoši, ja gribam izveidot spēcīgu pamatu izaugsmei.”

Izmantotie resursi:
www.autosport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool