Ožjē avarē Zviedrijas rallijā

08/02/2014 |

Info: Inese Grīnberga pēc wrc.com
Foto: ewrc.cz

Pēc spraigu brīžu piepildītiem 117,46 kilometriem trešā Zviedrijas rallija diena ir noslēgusies. Kopā ekipāžas startēja deviņos ātrumposmos, kuri šogad ne būt nav tik sniegoti kā tas ir ierasts šajā rallijā. Dubļi, grants, slapjš sniegs un ledus šogad veido bīstamus ceļa apstākļus un ļoti svarīgi ekipāžām ir turēties iebrauktajās sliedēs, kā arī taupīt savas riepas, kas ir ierobežotā daudzumā.

Pavisam negaidīti diena izvērtās Sebastienam Ožjē, kurš dienu sāka kopvērtējumā esot 5,8 sekundes vadībā, taču pirmajā ātrumposmā viss mainījās – pie samērā maza ātruma ekipāža ieslīdēja grāvī, tādējādi zaudējot 4,30 min un nokrītot uz 20.vietu kopvērtējumā. „Es pieļāvu stulbu kļūdu. Es biju perfektā pozīcijā, lai uzvarētu šo ralliju, taču es nebiju pietiekami koncentrējies pirmajā ātrumposmā, un tas bija nepiedodami.” ar nožēlu komentē Ožjē, piebilstot, ka šī noteikti ir vērtīga mācība. Atlikušajos dienas ātrumposmos, Ožjē uzrādīja lieliskus laikus, līdz ar to ekipāža ir pakāpusies jau uz 9.vietu kopvērtējumā.

Savukārt, lielisku dienu ir aizvadījuši atlikušie divi Volkswagen komandas piloti, kuriem savā starpā nu ir izveidojusies spraiga cīņa. Jari Mati Latvala šobrīd ir rallija vadībā un tieši 3,6 sekundes aiz viņa ir Andreas Mikkelsens, kurš dienas iesākumā bija kopvērtējuma līderpozīcijā, taču pēc pirmajiem ātrumposmiem arī norvēģa ekipāža pie diezgan liela ātruma ielidoja kupenās. Šīs kļūdas dēļ Latvala spēja apsteigt Mikkelsenu pat par 10 sekundēm. Toties dienas noslēdzošajos ātrumposmos, laika starpība pamazām samazinājās. Tas skaidrojams ar Latvalas riepu slikto kondīciju: „Ar riepām ir beigas, tapēc zaudēju tik daudz laika šajos īsajos ātrumposmos. Sajūta nebija patīkama, taču es taupīju riepas vakar, lai rīt tās būtu labas. ”

Trešo ātrāko laiku kopvērtējumā uzrādījis ir norvēģis Mads Ostbergs, no kura par 19,7 sekundēm atpaliek M-Sport pilots Mikko Hirvonens. Ostbergs dienas otrajā pusē SS14 gandrīz sadurās ar Roberta Kubicas auto, kurš bija avarējis: „Tas bija par mata tiesu… ar Formula 1 pilotu. Tur nebija neviens, kurš varētu pabrīdināt, lai mēs piebremzējam. Tas tiešām bija tuvu.”

Piektais šobrīd ir mūsu kaimiņš – igaunis Otts Tanaks, kurš neskatoties uz dažām kļūdām pierakstos un apstāšanās dienas  pirmajā ātrumposmā, no ceturtajā vietā esošā soma atpaliek tikai par sešām sekundēm. Tikmēr, lielā piesardzība no Krisa Mīkes dienas gaitā atmaksājās  – iztiekot bez lielām kļūdām, ekipāža savā Citroen DS3 ir pakāpusies uz sesto pozīciju, atstājot aiz sevis Henningu Solbergu, kurš aizvadīja interesantu cīņu par sekundēm ar savu audžu dēlu Pontus Tidemandu – dienas beigās abus šķir tikai 1,4 sekunde.

Devītais ir jau iepriekš minētais Sebastiens Ožjē, esot tikai 3,4 sekundes priekšā desmitajā vietā esošajam M-Sport jaunajam pilotam Elfinam Evansam.

Pavisam nelāgi šis rallijs ir izvērties Hyundai komandai. Jau dienas pirmajā ātrumposmā avarēja un tā arī kustību neuzsāka Tjerī Nevils. Diemžēl otrajā dienas pusē, atkārtojot ātrumposmu, apstājās arī Juho Hanninens. Pamatīgi kupenas izbaudīt nācās arī Robertam Kubicam, kurš dienas gaitā divreiz noslīdēja no ceļa, tādējādi zaudējot divdesmit minūtes.

Sestdienas rītā plkst. 7:55 pēc vietējā laika sāksies pēdējā Zviedrijas rallija diena, kas būs arī garākā – kopā ekipāžas veiks 142,16 kilometrus astoņos ātrumposmos.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool